Новости проекта
Мобильное приложение Schools.by
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 111 человек

План работы на 4 четверть

Дата: 13 апреля в 19:57

ПЛАН     МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

дзяржаўнай установы адукацыі   «Пухавіцкая   сярэдняя   школа»

на   ІV чвэрць   2021/2022  навучальнага  года

                 Мерапрыемствы

    Дата

Клас

Месца

правядз.

Час

     Адказны

1

Акцыя «Сям’я» (рэйд-наведванне сямей на даму, правядзенне індывідуальных прафілактычных гутарак, аказанне кансультацыйнай дапамогі, абследаванне  і  кантроль за  жыллёва-бытавымі  ўмовамі)

Пастаянна

1 –11

Па месцу

жыхар-

ства

ІІ палова

дня

Кіраўніцтва школы,

педагог сацыяльны,

класныя кіраўнікі

2

Пасяджэнне  камісіі АПАП  па пытаннях прафілактычнай работы з сем’ямі і вучнямі, якія выклікаюць трывогу.

1 раз у месяц

Дашк.- да 18 гадоў

Пухавіцкі  сельвыкан- кам

14.00

Шышко А. Г.,

Кушнярова А.В.,

Радзюк А. М.,

Карповіч А. П.

3

Удзел  у  пасяджэннях  раённай камісіі  па  справах  непаўналетніх 

па меры неабходн.

Дашк.- да 18 гадоў

Пухавіцкі райвыканкам

Карповіч А. П.

4

Настаўніцка - бацькоўскае патруляванне ў  вячэрні  час  у  грамадскія  месцы масавага  збору  моладзі.

Кожную суботу і ў святочныя дні

8-11

Пухавіцкі СДК

з 21.00

Настаўніцка- бацькоўскі  патруль

(згодна графіка)

5

Працоўная аперацыя«Веснавыя клопаты» (добраўладкаваннешкольнай тэрыторыі)

красавік

1 - 11

Прышк. тэрыторыя

На працягу дня

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

6

Дабрачынная акцыя «Зоркі Цімура»

красавік-май

Члены БРПА

аг. Пухавічы

На працягу дня

Костачка Г. В.

7

Удзел у рэспубліканскай акцыі «Наша піянерская праца табе – Айчына!»

красавік - май

Члены БРПА

аг. Пухавічы

На працягу дня

Костачка Г. В.

8

Удзел у ІІІ этапе рэпетыцыйнага тэсціравання без выдачы сертыфіката

красавік

11

Вышэйшыя ўстановы адукацыі

Рылік Д.А.,

Бачароў С.С.,

настаўнікі-прадметнікі

9

Удзел у школьным конкурсе работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў

04.04

5-11

Каб.№1

14.00

Рылік Д.А.,

настаўнікі-прадметнікі

10

Удзел у акцыі «Рэспубліканскі алімпійскі ўрок 2022»

04.04-08.04

1-11

Класныя кабінеты

На працягк тыдня

Рылік Д.А.,

класныя кіраўнікі,

настаўнікі фізічнай культуры і здароўя

11

Тэматычны тыдзень, прысвечаны міжнароднаму Дню дзіцячай кнігі

04.04-09.04

1 - 11

Бібліятэка

На працягк тыдня

Махаронак Н.А.,

класныя кіраўнікі

12

Тэматычныя класныя гадзіны “Беражы здароўе з маладосці”, да Сусветнага дня здрароўя

04.04-09.04

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн.гадзін

Класныя кіраўнікі

13

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны “Мой шлях да шчасця” (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

04.04-08.04

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

14

Дзень патрыятычнага выхавання:

- Выстава малюнкаў “Беларусь – мая старонка”;

- Віртуальнае падарожжа “Беларускія краявіды”;

- адкрыты дыялог “Беларусь учора, сення, заўтра”

09.04

1-4

5-8

9-11

Файе 1 паверха

Класныя кабінеты

Класныя кабінеты

На працягу дня

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

Радзюк А. М.,

класныя кіраўнікі

Бачароў С. С.,

класныя кіраўнікі

15

Тэматычныя класныя гадзіны “Гістарычнае багацце Беларусі”, прысвечаныя Міжнароднаму дню помнікаў і памятных мясцін

11.04-16.04

1 – 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн.гадзін

Класныя кіраўнікі

16

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны “Формула здароўя: наступствы ужывання спіртных наполяў”

11.04-15.04

1.-.11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. Гадзін

Класныя кіраўнікі

17

Рэйд «Дзелавы стыль школьніка»

12.04-16.04

1 – 11

Класныя кабiнеты

На працягу дня

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М. У.

18

Удзел у абласной дыстанцыйнай алімпіядзе па рускай мове і літаратуры

14.04

6-8

Кабінет №18

Рылік Д.А., Карповіч А.П.

Бяседзіна В.С.

19

Дзень гістарычнай памяці.

Фестываль творчасці “Маладзёжная сталіца!”

16.04

5 – 11

Тэрыторыя ўстановы

11.00

Класныя кіраўнікі,

Бурлевіч М. У.

20

Раённая чытацкая канферэнцыя па вучэбнаму прадмету “Беларуская мова і літаратура”

16.04

5-11

Мар’інагорская гімназія

10.00

Рылік Д.А.,

Цітова Н.А.

21

Удзел у раённай акцыі «Абеліск»

19.04 – 24.04

1 – 11

Месцы захараненняў

Другая палова дня

Жыльчык А. М.,  класныя кіраўнікі

22

Акцыі «Упрыгожым Беларусь кветкамі»

19.04 – 24.04

1 – 11

Тэрыторыя школы

На працягу тыдня

Класныя кіраўнікі

23

Тэматычныя класныя гадзіны, прысвечаныя Дню Зямлі

18.04-23.04

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн.гадзін

Класныя кіраўнікі

24

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны “Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Наступствы правапарушэнняў”

18.04-22.04

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

25

Кіналекторый на тэму духоўнага выхавання

красавік

1-11

Кабінет

№ 22

12.00

Костачка Г. В.,

класныя  кіраўнікі

26

Удзел у Міжнародным конкурсе «Лінгвісцёнак – 2022»

21.04

3-11

Кабінет № 22

11.30

Рылік Д.А.,

Лапко Ю.М.,

Дзятлёнак С.І.

27

Дзень здароўя і спорту.

Спартыўная спаборніцтвы “Паласа перашкод”

23.04

5 - 11

Школьны стадыён

11.00

Плясун Э. Э., Класныя кіраўнікі

28

Удзел у раённым конкурсе работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў

11.04-15.04

5-11

завочна

Рылік Д.А,

настаўнікі-прадметнікі

29

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў сярод непаўналетніх

красавiк

1 -- 11

Кабінет № 1

15.00

Радзюк А. М.,

Карповіч А. П.,

Кулік Н. М., класныя кіраўнікі

30

Удзел у абласной дыстанцыйнай алімпіядзе па хіміі

22.04-17.05

7-8

Кабінет №18

10.00

Рылік Д.А.,

Давідовіч А.Ю.

31

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла навук «Метадычныя асаблівасці выкарыстання навучальных матэрыялаў адзінага інфармацыйна-адукацыйнага рэсурсу»

Практычны блок:

- Адкрыты вучэбны занятак «Просты рамонт мэблі. Разьбовае злучэнне»

-Адкрыты вучэбны занятак «Асаблівасці арганізацыі свят»

-Адкрыты вучэбны занятак «Удасканаленне тэхнікі скачка ў даўжыню з разбегу»

25.04

08.04

25.04

28.04

5 “А”

8

5 “Б”

Кабінет №16

Майстэрня

Кабінет № 7

Стадыён

08.20

09.00

13.00

10.00

Рылік Д.А.,

Боцман Т.М.

Паскробка А.А.

Бурлевіч М.У.

Плясун Э.Э.

32

Інфармацыйныя гадзіны  «ШАГ: Гонар за Беларусь. Вырашчана беларусамі” (аб развіцці сельскай гаспадаркі)

28.04

8-11

Кабінет № 1

08.30

Класныя кіраўнікі

33

Пасяджэнне метадычнага аб’яднання класных кіраўнікоў «Прававое выхаванне як сродак фарміравання прававой культуры».

Адкрытая класная гадзіна  

29.04

3 “Б”

Кабінет № 1

Кабінет №10

15.00

14.00

Цітова Н. А.,

Радзюк А. М.

Коршунава А.В.

34

Тэматычныя класныя гадзіны “Зорка Палынь”, прысвечаныя Дню Чарнобыльскай трагедыі

25.04 – 30.04

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка клас. гадзін

Класныя кіраўнікі

35

Дзень экалогііі парадку на зямлі.

Працоўная аперацыя “Квітней мой родны край”

30.05

1-11

Прашольная тэрыторыя,

аг. Пухавічы

11.00

Класныя кіраўнікі

36

Удзел у абласной дыстанцыйнай алімпіядзе па геаграфіі

май

6-8

Кабінет №18

Рылік Д.А.,

Бачароў С.С.

37

Удзел у абласной дыстанцыйнай алімпіядзе па беларускай мове і літаратуры

май

5-8

Кабінет №18

Рылік Д.А., Цітова Н.А.,

Міляшкевіч Г.Р.

38

Кіналекторый на тэму «Сімвалы Радзімы»:

-- «Герб і сцяг маёй краіны»;

-- Дзяржаўны Гімн Рэспублікі Беларусь».

май

1 – 6

7 -- 11

Кабінет №22

11.00

12.00

Костачка Г. В.

39

Аперацыя «Ветэран жыве побач»

03.05 – 09.05

1 - 11

Мікрараён школы

На працягу дня

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

40

Удзел у рэспубліканскай акцыі «Дзякуй салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны»

03.05 -- 09.05

1 - 11

аг. Пухавічы

На працягу тыдня

Бачароў С. С.,

Жыльчык А. М.,

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

41

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны «Маленькія сакрэты вялікага шчасця» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

04.05-08.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

42

Тэматычныя класныя гадзіны «Подзіг іх не згіне ў вяках» да Дня Перамогі

04.05 – 08.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка клас.гадзін

Класныя кіраўнікі

43

Тыдзень памяці і славы (па спецплану)

04.05 – 09.05

1 -- 11

На працягу тыдня

Кіраўніцтва школы,

класныя кіраўнікі

44

Тэматычная паліца «Вялікая Перамога»

04.05 – 09.05

1 - 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак

Н. А.

45

Дзень патрыятычнага выхавання:

-майстар-клас “Кветкі Перамогі”;

- акцыя «Памятаем! Ганарымся»;

08.05

1 - 11

аг. Пухавічы

10.00

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

Класныя кіраўнікі

46

Ганаровая вахта Памяці

08.05

5 – 8

Помнік аг. Пухавічы

На працягу дня

Костачка Г. В.

47

Удзел у свяце, прысвечанаму Дню Перамогі

08.05

1 -- 11

Пухавіцкі СДК

11.00

Кіраўніцтва школы

48

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарнага цыкла навук «Візуалізацыя вучэбнай інфармацыі ў вучэбных дапаможніках па вучэбных прадметах  гуманітарнага цыкла навук  як эфектыўны сродак фарміравання прадметных і метапрадметных кампетэнцый»

Практычны блок:

-Адкрыты вучэбны занятак «Міхась Лынькоў “Пра смелага ваяку Мішку і яго слаўных таварышаў”»

23.05

23.05

5 “Б”

Кабінет №21

Кабінет №12

15.00

10.00

Рылік Д.А.,

Дзятлёнак С.І.

Рылік Д.А.

49

Інфармацыйныя гадзіны  «Формула здароўя: навошта берагчы своё здароўе?»

10.05-13.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

50

Тэматычныя класныя гадзіны «Мой гімн, мой герб, мой сцяг», прысвечаныя Дню Дзяржаўнага герба Рэспублікі Беларусь і Дзяржаўнага сцяга Рэспублікі Беларусь

10.05 – 13.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка клас.гадзін

Класныя кіраўнікі

51

Агульнашкольны бацькоўскі сход “Здароўе і бяспека дзяцей – у нашых руках”

14.05

1 - 11

аг. Пухавічы

10.00

Кіраўніцтва ўстановы, класныя кіраўнікі

52

Дзень гістарычнай памяці. Інтэлектуальная гульня “Людзі. Гісторыя. Факты”

14.05

1 - 11

Спартыўная пляцоўка

12.00

Плясун Э. Э., класныя кіраўнікі

53

Адзіныя інфармацыйныя гадзіны«Падлетак і закон: вывучаем, ведаем, выконваем. Правававы дайжаст»

16.05-20.05

1- 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

54

Тэматычныя класныя гадзіны,прысвечаныя Міжнароднаму дню культунай разнастайнасці”

16.05-25.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка клас.гадзін

Класныя кіраўнікі

55

Тэматычная паліца «Сямейныя каштоўнасці»

18.05-19.05

1 – 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак  Н. А.

56

Правядзенне сяброўскага турніра знаўцаў правіл дарожнага руху

19.05

5 «А»,

5 «Б»

Майстэрнi

15.00

Паскробка А.А.,

класныя кіраўнікі

57

Удзел у конкурсе па гісторыі «Кентаўрык – 2022»

18.05

3-11

Кабінет № 1

10.00

Рылік Д.А.,

Бачарова С.Р.

58

Удзел у конкурсе па фізiчнай культуры iздароўю «Алімпіёнак – 2022»

19.05

3-11

Кабінет №1

10.00

Рылік Д.А.,

Плясун Э.Э.

59

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў пачатковых класаў

«Эфектыўнасць самаадукацыйнай дзейнасці настаўнікаў ва ўдасканаленні ІКТ-кампетэнтнасці па пытаннях выкарыстання сучасных тэхнік візуалізацыі ў адукацыйным працэсе»

Практычны блок:

-Адкрыты вучэбны занятак«Музычнае падарожжа ў краіну Канцэрт»

--Адкрыты вучэбны занятак «Хлеб – усяму галава»

- Адкрыты занятак у ГПД «Насустрач лету»

18.05

2 “А”

1

ГПД №1

Кабінет №5

Кабінет №2

Кабінет №3

Кабінет №3

15.00

11.00

10.00

13.00

Карлюкевіч Т.Б.

Костачка Г.В.

Паскробка Г.М.

Купчанка А.У.

60

Удзел у раённым піянерскім  свяце, прысвечаным Дню піянерскай дружбы

май

Члены БРПА

ДУДА «ЦТДзіМ «Світанак»

09.00 – 14.00

Бурлевіч М. У.

61

Экалагічная аперацыя «Квітней, родны край!»

май

1 -- 11

Прышк. тэрыторыя

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

62

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

май

настаўнікі

Кабінет №1

15.00

Карповіч А П.

63

Дзень адчыненых дзвярэй:

-Выстава творчых работ навучэнцаў «Горад майстроў»;

- спаборніцтвы па леласпорце “Велатрэал 2022. Вясна”

21.05

1 -- 11

Актавая зала

11.30

Класныя кіраўнікі, кіраўнікі гурткоў

Плясун Э. Э.,

класныя кіраўнікі

64

Тыдзень фізічнай культуры і здароўя (па спец.плану)

23.05-28.05

1-11

Стадыён

На працягу тыдня

Рылік Д.А.,

Плясун Э.Э.,

класныя кіраўнікі

65

Пасяджэнне бацькоўскага ўніверсітэта. 

22.05

1 - 11

Актавая зала

10.45

Боцман Т. М.

66

Тэматычная паліца «Лета на карысць»

26.05 – 31.05

1 - 11

Бібліятэка

На прац. дня

Махаронак Н. А.

67

Інфармацыйныя гадзіны  “ШАГ:Гонар за Беларусь. Выраблена беларусамі” (аб развіцці харчовай прамысловасці)

26.05

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

68

Дзень павагі да прыроды.

Фестываль кветак “Ляці, ляці пялёстак!”

28.05

1-11

Тэрыторыя ўстановы

10.00

Костачка Г. В.,

Класныя кіраўнікі

69

Дзень дзяцінства.

Урачыстая лінейка, прысвечаная завяршэнню навучальнага года

30.05

1 -- 11

Школьная тэрыторыя

10.00

Радзюк А. М., класныя кіраўнікі

70

Класныя гадзіны, прысвечаныя Сусветнаму дню без табака

30.05-31.05

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

71

Інфармацыйныя гадзіны“Эколаг і Я. Таямніцы беларускай прыроды”

30.05-31.05

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

72

Гадзіны класнага супрацоўніцтва “Зробім планету прыгажэйшай”

31.05

1 - 10

Класныя кабінеты

На працягу дня

Класныя кіраўнікі

73

Адзіны дзень прафілактыкі: «Бяспечныя канікулы» (прафілактыка дзіцячых дарожна-транспартных здарэнняў, злачынстваў і правапарушэнняў, гібелі непаўналетніх ад знешніх прычын у межах акцыі «Увага – дзеці!»).

31.05

1 - 11

Класныя кабінеты

На працягу дня

Спецыялiсты СППС

74

Свята каляровых шарыкаў, прысвечанае Дню абароны дзяцей

31.05

1 - 7

Тэрыторыя ўстановы

10.00

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

75

Вечар развітання са школай «Бывай, школа…»

Чэрвень

11

Актавая зала

Радзюк А. М.,

Бачароў С. С.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.