Новости проекта
«Учитель для Беларуси»
ВНИМАНИЕ! Технические работы
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 79 человек

План работы на 3 четверть

Дата: 13 января в 19:27

ПЛАН     МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

 дзяржаўнай установы адукацыі  «Пухавіцкая   сярэдняя   школа»

на   ІІІ чвэрць  2019/ 2020  навучальнага  года

                 Мерапрыемствы

    Дата

Клас

Месца

правядз.

Час

     Адказны

1

Акцыя «Сям’я» (рэйд-навед-ванне сямей на даму, правя-дзенне індывідуальных прафі-лактычных гутарак, аказанне кансультацыйнай дапамогі, абследванне  і  кантроль за  жыллёва-бытавымі  ўмовамі )

Пастаянна

1 –11

па месцу

жыхар-

ства

ІІ палова

дня

Бяседзіна В.С., Радзюк А.М.,

педагогі сацыяльныя,

класныя кіраўнікі

2

Пасяджэнне  ГПАП  па пытаннях прафілактычнай работы з сем’ямі і вучнямі, якія выклікаюць трывогу.

1 раз у месяц

Дашк.- да 18 гадоў

Пухавіцкі  сельвыкан- кам

14.00

Шышко А.Г.,

Бяседзіна В.С.,

Радзюк А. М.

3

Удзел  у  пасяджэннях  раённай камісіі  па  справах  непаўналетніх 

па меры неабходн.

Дашк.- да 18 гадоў

Пухавіцкі райвыкан-кам

10.00

Карповіч А. П.,

Бачарова С. Р.

4

Настаўніцка - бацькоўскае патруляванне ў   вячэрні  час  у  грамадскія  месцы масавага  збору  моладзі.

Кожную суботу і ў святочн. дні

8-11

Мікрараён установы адукацыі

з 21.00

Настаўніцка- бацькоўскі  актыў

(згодна графіка)

5

Удзел у рабоце ўстановы піянерскага актыву

Згодна графіка

Актыў БРПА

ЦТДіМ «Світанак»

10.00

Бурлевіч М. У.

6

Аперацыя-рэйд «Флікер»

Студзень

1 – 11

Файе І паверха

8.00

Бурлевіч  М. У.,

дзяжурны настаўнік

7

Удзел у конкурсе творчых работ «Выратавальнікі вачамі дзяцей»

Студзень

1 - 4

Класныя кабінеты

На працягу тыдня

Паскробка А. А., класныя кіраўнікі

8

Кніжная паліца «Сучасная дзіцячая перыёдыка»

13.01-18.01

1 – 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

9

Інфармацыйныя гадзіны «Калі ты заблытаўся (прафілактыка суіцыдальных паводзін) »

13.01-17.01

1 – 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

10

Тэматычныя класныя гадзіны «Адважныя сэрцы» (да дня выратавальніка)

13.01-18.01

1 – 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

11

Дзень зароўя і спорту. Акцыя «Міншчына спартыўная. Зіма»:

- конкурс-выстава малюнкаў «Калі хочаш быць здаровым»;

- спаборніцтвы па валейболу

18.01

1 – 8

5 – 11

Актавая зала

г. М. Горка

11.00

09.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

Плясун Э. Э.,

класныя кіраўнікі

12

Удзел у дыстанцыйнай алімпіядзе для педагагічных работнікаў па вучэбных прадметах :«Біялогія»,

«Руская мова і літаратура », «Англійская мова», «Інфарматыка»

14.01-29.01, 12.02

13.02

Кушнярова А.В.,

Давідовіч А.Ю., Карповіч А.П., Міляшкевіч Г.Р.,

Лапко Ю.М., Лукутова С.В.,

Рудакоўская Т.С.

13

Кніжная выстава «Беларусь сучасная

20.01-24.03

5 - 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н А.

14

Тэматычныя класныя гадзіны «Мае першыя фінансы»

20.01-25.01

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

15

Інфармацыйныя гадзіны «ШАГ: ганаруся сваімі землякамі (Год малой радзімы)»

20.01-24.01

1 – 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

16

Тыдзень  прыродазнаўча- матэматычных  навук

20.01-25.01

5-11

Класныя  кабінеты

Згодна  плана

Кушнярова А.В.,

Боцман  Т.М.

17

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па фізіцы «Зубраня – 2020»

22.01

7-11

Каб.№1

12.00

Кушнярова А.В.

Боцман Т.М.

18

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па біялогіі «Сініца – 2020»

23.01

7-11

Каб.№1

12.00

Кушнярова А.В.

Давідовіч А.Ю.

19

Кніжная выстава «Чароўнае слова роднай мовы»

23.01-25.01

1 - 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

20

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

17.01

1 - 11

Кабінет №1

15.00

Бачарова С.Р.,

Карповiч А. П.

21

Дзень творчасці і актыўнасці:

Фестываль творчай моладзі «Зорны шлях»

25.01

1 - 11

Актавая зала

11.00

Радзюк А. М.,

Костачка Г. В., Бурлевіч М. У. класныя кіраўнікі

22

Інфармацыйныя гадзіны «Экалогія і мы: смецце — галоўны вірус для планеты»

27.01-31.01

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  інф.гадзін

Класныя кіраўнікі

23

Тэматычныя класныя гадзіны «Будучае выбiрае нас»

27.01 – 01.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

24

Анкетаванне навучэнцаў з мэтай вызначэння ўзроўню ведаў пра ВІЧ/СНІД

20.01-24.01

5 - 11

Класныя кабінеты

На працягу дня

СППС,

класныя кіраўнікі

25

 Метадычнае аб’яднанне  настаўнікаў  прыродазнаўча-матэматычных  навук  «Удасканаленне прадметнай і метадычнай кампетэнцыі настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла праз засваенне інтэрактыўных метадаў і прыёмаў навучання і іх рэалізацыю ў працэсе выкладання вучэбных прадметаў »

 Практычны блок 

Адкрытыя ўрок па

біялогіі па тэме «Корань і каранёвая сістэма. Практычня работа № 4»;

факультатыўны занятак «Прапільная разьба па драўніне»

27.01

7

5

Кабінет

№ 22

Кабінет № 15

Майстэрня

14.50

13.00

14.00

Боцман  Т.М.

Давідовіч А.Ю.

Паскробка А.А.

26

Тэматычная паліца «Здаро»

30.01-01.03

1-11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

27

Метадычны семінар настаўнікаў пачатковых класаў па тэме «Арганізацыя вучэбна-пазнавальнай дзейнасці малодшых школьнікаў на вучэбных занятках»

30.01

Кабінет №5

14.00

Кушнярова А.В.

Карлюкевіч Т.Б.

28

Кіналекторый на тэму прафілактыкі курэння сярод  школьнікаў.

Сустрэча з прадстаўніком УЗ «Пухавіцкая ўрачэбная амбулаторыя» па пытаннях прафілактыкі курэння.

люты

1 – 4

5 - 11

Кабінет № 22

11.00

12.00

Бурлевіч М. У.

29

Удзел у раённым этапу алімпіяды па правілам дарожнага руху

люты

5 - 8

г. Мар'іна Горка

На працягу дня

Паскробка А. А.

30

Экалагічныя акцыі «Кармушка для птушак» і «Нашы меншыя сябры»

Люты

1 - 11

Тэрыторыя школы

На працягу месяца

Бурлевіч М. У., кланыя кіраўнікі

31

Удзел у раённай акцыі «Дзякуем салдатам Перамогі за тое, што не ведаем вайны»

Люты

5 - 8

аг. Пухавічы

На працягу месяца

Бурлевіч М. У.

32

Удзел у раённым піянерскім зборы, прысвечаным Дню юнага героя-антыфашыста

Люты

Актыў БРПА

ЦТДіМ «Світанак»

10.00

Бурлевіч М. У.

33

Месячнік грамадзянска-патрыятычнага выхавання (па асобным плане)

Люты

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна  плана

Радзюк А. М.,

Бурлевiч М. У.,

класныя кіраўнікі

34

Вечар сустрэчы з выпускнікамі «Па моры ўспамінаў да астравоў Шчаслівага Дзяцінства»

01.02

1 - 11

Актавая зала

16.00

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М. У.

Костачка Г. В.

35

Інфармацыйныя гадзіны «Формула здароўя: правілы гігіены»

03.02-06.02

5 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

36

Класныя гадзіны «Юныя героі, юнымі вы засталіся навек...»

03.02-07.02

5 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка  класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

37

Класныя гадзіны «Воінам-інтэрнацыяналістам – пашана»

03.02-07.02

1 - 4

Класныя кабінеты

Згодна графіка  класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

38

Удзел у дыстанцыйнай алімпіядзе па фізіцы

01.02-30.03

7-8

Кушнярова А.В.

Боцман Т.М.

39

Тыдзень  пачатковых  класаў

03.02 – 08.02

1-4

Класныя  кабінеты

Згодна  плана

Карлюкевіч  Т.Б.

40

Акцыя «Абавязак і памяць» да Дня воіна-інтэрнацыяналіста.

05.02-09.02

Актыў БРПА

аг. Пухавічы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

41

Тэматычная паліца «Афганістан».

07.02-08.02

1 - 11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

42

Дзень дзіцячых і маладзежных арганізацый

08.02

1 - 11

Актавая зала

11.00

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М. У.

43

Інфармацыйныя гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Правілы заносін у грамадскіх месцах»

10.02-14.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

44

Класныя гадзіны «Ганаруся табой, мая малая радзiма»

10.02-15.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

45

Дзень здароўя і спорту.

Сяброўскія матчы па спартыўным гульням

15.02

5 - 11

Спартыўная зала

11.00

Плясун Э. Э.,

класныя кіраўнікі

46

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па беларускай мове і літаратуры «Буслік -2020»

20.02

3-11

Каб.№1

12.00

Кушнярова А.В.

Цітова Н.А.

Міляшкевіч Г.Р.

47

Інфармацыйныя  гадзіны «Гісторыя аднаго жыцця (прафілактыка суіцыдальных паводзін)»

17.02-21.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

48

Тэматычныя класныя гадзіны «Нам гэты свет завешчана берагчы»

17.02-22.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

49

Пасяджэнне савета па прафілактыцы  безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

14.02

1 - 11

Кабінет №1

15.00

Карповіч А. П.,

Бачарова С. Р.

50

Адкрыты вучэбны занятак па анлійскай мове па тэме «Любімая страва»( у рамках метадычнага аб’яднання)

18.02

6

Кабінет № 1

14.00

Лукутова С.В.

51

Удзел у ІІ этапу рэпетыцыйнага тэсціравання без выдачы сертыфіката

13.02-17.02

11

ДУА «Сярэдняя школа №4 г.М ар’іна Горка »

9.30-14.00

Кушнярова А.В., Дзятлёнак С.І., настаўнікі-прадметнікі

52

Інфармацыйныя гадзіны «ШАГ: узброеныя сілы Рэспублікі Беларусь — на варце бяспекі суверэнітэта»

24.02-28.02

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

53

Удзел у раённай акцыі  «Ветэран жыве побач»

22.02

Актыў БРПА і БРСМ

аг. Пухавічы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

54

Агульнашкольны дзень памяці. Фестываль ваенна-патрыятычнай песні «Памяць сэрца».

22.02

1 - 11

Актавая зала

10.00

Радзюк А. М., 

Бурлевіч М. У, класныя кіраўнікі

55

Тыдзень  прафарыентацыі

10.02 -

15.02

1-11

Класныя  кабінеты

На  працягу тыдня

Кушнярова  А.В.,

Радзюк А.М., Бурлевіч  М.У., Кулік Н.М.

56

Удзел  у абласной інтэрнет-алімпіядзе па вучэбнаму прадмету                    «Замежная мова»

люты

6-8

Кабінет №18

Кушнярова А.В., Дзятлёнак С.І., Лапко Ю.М., Лукутова С.В.

57

Удзел у інтернэт-аліміядзе па гісторыі

01.03-30.03

8

Кушнярова А.В.

Бачарова С.Р.

58

Аперацыя «Стань прыкметным» (праверка наяўнасці флікераў у навучэнцаў)

сакавік

1 - 11

аг. Пухавічы

На працягу месяца

Радзюк А М., Паскробка А. А.

59

Удзел у раённым этапу Ўсебеларускай акцыі «Мы – грамадзяне Беларусі!»

сакавік

Актыў БРСМ

г. Мар'іна Горка

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

60

Ганаровы прыём у рады ГА БРСМ новых членаў

сакавік

8 - 11

Кабінет № 1

15.00

Бурлевіч М. У.

61

Кіналекторый на тэму прафілактыкі наркаманіі

 сакавік

1 – 4

5 - 11

Кабінет №22

11.00

12.00

Бурлевіч М. У.

62

Агульнашкольны дзень барацьбы з наркаманіяй:

- экспрэс акцыя «Ведай і беражыся!» (распаўсюджванне нфармацыйных лістоў);

- інфармацыйная лінія «Адказы на 100 пытанняў» (кансульаванне спецыялістамі СППС на пытаннях аркаманіі);

- Хвілінкі інфармавання «Скажам разам «НЕ!» наркотыкам!»

01.03

1- 11

Файе 1 паверха

Кабінет СППС

Класныя кабінеты

08.00

на працягу дня

11.00

Бурлевіч М. У.

Спецыялісты СППС

Радзюк А.М.

63

Анкетаванне «Шкодныя звычкі»

01.03

1-11

Класныя кабінеты

На працягу дня

Класныя кіраўнікі

64

Дзень грамадзянскай абароны

(па спец. плану)

02.03

1-11

Класныя кабінеты, тэрыторыя школы

На працягу дня

Кушнярова А.В.

Бачароў С.С.

Боцман Т.М.

65

МА настаўнікаў гуманітарнага цыкла «Выкарыстанне элементаў інфармацыйна-камунікацыйных тэхналогій у працэсе навучання прадметам гуманітарнага цыкла навук з мэтай вырашэння пазнавальных, камунікатыўных і арганізацыйных задач »

Практычны блок

Адкрыты ўрок па беларускай

літаратуры «М.Лынькоў.Васількі»

Семінар па тэме «Арганізацыя даследчай работы вучняў на вучэбных і факультатыўных занятках»

05.03

05.03

Кабінет № 21

Кабінет №17

15.00

Дзятлёнак С.І.

Міляшкевіч Г.Р.

66

Інфармацыйныя гадзіны «Формула здароўя: здаровае харчаванне»

02.03-06.03

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадз

Класныя кіраўнікі

67

Класныя гадзіны, прысвечаныя Дню жанчын.

02.03-07.03

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

68

Інфармацыйныя гадзіны  «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Палавая недатыкальнасць непаўналетніх»

09.03-13.03

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадз

Класныя кіраўнікі

69

Экспрэс-акцыя «Матуліна ўсмешка»

07.03

1-11

Будынак школы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

70

Дзень клопату i павагi.

Святочная канцэртная праграма «Вясна i жанчына адзiны»

07.03

1-11

Актавая зала

11.00

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В.

71

Класныя гадзіны, прысвечаныя Дню Канстытуцыі

09.03-13.03

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

72

Тэматычная паліца «Канстытуцыя Рэспублікі Беларусь – галоўны закон краіны» (да Дня Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь)

09.03-14.03

1-11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

73

Удзел у дыстанцыйнай алімпіядзе па матэматыцы

11.03-30.04

5-7

Кушнярова А.В.

Бутрым А.С.

Рудакоўская Т.С.

74

МА  настаўнікаў  пачатковых  класаў  «Выкарыстанне інфармацыйна-камунікацыйных тэхналогій на ўроках у пачатковых класах »

Практычны блок

Узаеманаваедванне адкрытых вучэбных заняткаў

12.03

3 «А»

3 «Б»

2 «Б»

ГПД

Кабінет

№ 5

Каб.№ 3

Каб.№ 14

Каб.№ 11

Каб.№ 6

14.00

Карлюкевіч Т.Б.

Паскробка Г.М.

Галуза Т.Л.

Рылік Д.А.

Купчанка А.У.

75

Метадычнае аб'яднанне класных кіраўнікоў «Роля школы і сям'і ў далучэнні дзяцей і падлеткаў да ЗЛЖ»

Адкрытая класная гадзіна.

13.03

1-11

8 «Б»

Кабінет № 1

Кабінет № 1

08.40

10.00

Радзюк А. М.,

Цітова Н. А.

Боцман Т. М.

76

Школьная навукова – практычная канферэнцыя вучняў

14.03

Кабінет № 1

10.00

Кушнярова А.В., настаўнікі-прадметнікі

77

Класныя гадзіны «Трагедыя Хатыні», прысвечаныя Дню Хатыні

16.03-21.03

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

78

Інфармацыйныя гадзіны «Давай намалюем сонца» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)»

16.03-20.03

1 – 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадз.

Класныя кіраўнікі

79

Кніжная выстава «Лёс Хатыні»

19.03-21.03

1-11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

80

Пасяджэнне савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў непаўналетніх

20.03

1 - 11

Кабінет № 1

15.00

Бачарова С.Р.,

Карповiч А. П.

81

Агульнашкольны дзень здароўя. Акцыя «Міншчына спартыўная. Вясна»:

- Спартландыя «Спартыўныя надзеі краіны»;

- Турнір шашыстаў;

- Турнір па кулявой стральбе.

21.03

1 – 4

5 – 8

9 - 11

Спартыўная зала

Актавая зала Спартыўная зала

09.00

11.00

11.00

Паскробка А. А.

Плясун Э. Э.

Бачароў С. С.

82

Агульнашкольны бацькоўскі сход «Роля бацькоў у працэсе выбару прафесіі і самавызначэння вучняў»

21.03

бацькі

Кабінет № 1

10.00

Кіраўніцтва ўстановы

83

Класныя бацькоўскія сходы

21.03

Бацькі

Класныя кабінеты

09.00

Класныя кіраўнікі

84

Пасяджэнне бацькоўскага ўніверсітэта

21.03

бацькі

Кабінет № 1

10.45

Боцман Т. М.

85

Інфармацыйныя гадзіны «ШАГ: мы  - грамадзяне мірнай і стваральнай краіны (Дзень Канстытуцыі Рэспубікі Беларусь)»

23.03-28.03

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка інф. гадз.

Класныя кіраўнікі

86

Тэматычныя класныя гадзiны «Прыйшла вясна - вясна Перамогі»

23.03-28.03

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

87

Удзел у міжнародным  інтэлектуальным конкурсе па матэматыцы «Кенгуру – 2020»

19.03

1-11

Каб.№1

12.00

Кушнярова А.В.

Рудакоўская Т.С.,

Бутрым А.С.

88

Дзень карысных спраў. Аперацыя «Чыстая і ўтульная школа»

27.03-28.03

1 - 11

Будынак школы

На працягу дня

Класныя кіраўнікі

89

Агульнашкольны дзень бяспекі:

- Выстава творчых работ «Вясна ідзе, вясне дарогу!»;

- Конкурс творчых нумароў «Юмарына-2020»;

28.03

1 – 4

5 – 11

Файе 1 паверха

Актавая зала

10.00

11.00

Класныя кіраўнікі, Бурлевіч М. У.

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

90

Гадзіны класнага супрацоўніцтва

28.03

5  - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка ГКП

Класныя кіраўнікі

            

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.