Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 99 человек

План работы на 2 четверть

Дата: 9 ноября 2020 в 17:46, Обновлено 9 ноября 2020 в 18:55

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

дзяржаўнай установы адукацыі  «Пухавіцкая  сярэдняя  школа»

на  ІI  чвэрць 

2020/2021 навучальнага года

Мерапрыемства

Дата

Клас

Месца правядзення

Час

Адказны

1

Акцыя «Сям’я» (рэйд – наведванне сямей на даму, правядзенне  індывідуальных  прафілактычных гутарак, кансультацый, кантроль за жыллёва-бытавымі  ўмовамі)

На працягу чвэрці

1-11

Па  месцу жыхарства

На  працягу  дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бачарова С. Р.,

Карповіч А. П.,

класныя  кіраўнікі

2

Настаўніцка – бацькоўскае патруляванне ў вячэрні час у грамадскія месцы масавага збору моладзі

Кожныя выхадныя

(згодна графіка)

8-11

СДК,

аг. Пухавічы,

в. Зацітава  Слабада

з 21-00

Настаўніцка- бацькоўскі актыў

3

Акцыя  «Вучымся  быць  беражлівымі!»  (збор  макулатуры  і  металалома)

На  працягу  чвэрці

1-11

Кабінет №  7,

гаспад. двор

На  працягу  дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бурлевіч М.У.,

класныя  кіраўнікі

4

Акцыя  «Ветэран  жыве  побач»

Рэгулярна,

на прац. чв.

1-11

Па месцу жыхарства

На працягу

дня

Бурлевіч  М.У.,

класныя  кіраўнікі

5

Акцыя «Разам з БРСМ» (прыём навучэнцаў 9 класа ў ГА БРСМ)

Лістапад

9

Будынак школы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

6

Кіналекторый  на тэму прафілактыкі ўжывання тытуню.

Лістапад

1-4

5-11

Кабінет №  22

11.00

12.00

 Бурлевіч М.У., класныя кіраўнікі

7

Удзел    у  пасяджэннях   грамадскай  камісіі АПАП

1  раз  у  месяц

1-11

Пухавіцкі сельскі Савет

14.00

Бяседзіна  В.С.,

Бачарова С. Р., Карповіч А. П.,

класныя  кіраўнікі

8

Аперацыя «Клопат» (збор падарункаў для дзяцей-сірот)

Лістапад

1 - 11

Класныя кабінеты

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

9

Удзел у абласной акцыі ДАІ  «Стань прыкметней»

Лістапад

1 – 11

Школа

8.00 – 9.00

Радзюк А.М.,

Бурлевіч М. У.,

класныя  кіраўнікі

10

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Шкодныя звычкі»

09.11-13.11

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

11

Трыбуна смелых гіпотэз «Новыя крыніцы энергіі»

(відэа-прэзентацыя даследаванняў)

10.11

1 – 11

Класныя  кабінеты

На працягу дня

Класныя кіраўнікі

12

Дзень энергазберажэння.

Творчая лабараторыя «Як зберагчы рэсурсы»

(выстава творчых праектаў)

11.11

1 - 11

Класныя  кабінеты

На працягу дня

Класныя кіраўнікі

13

Тэматычныя   класныя  гадзіны  «Беражлівым пра беражлівасць» (да Дня энергазберажэння)

10.11- 14.11

1 – 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

14

Удзел у міжнародным конкурсе «Бабёр – 2020»

09.11-23.11

5 – 11

Кабінет № 18

Рудакоўская Т.С.

15

Рэйд  «Школа – зона  без  цыгарэтнага  дыму», выпуск  газеты  па  выніках  рэйда

12.11

5 – 11

Тэрыторыя школы

На працягу дня

Бурлевіч  М.У.

16

Дзень здароўя i спорту.

Спаборніцтвы «Меткі стралок»

14.10

5 - 11

Спартыўная зала

11.00

Плясун Э. Э.,

класныя кіраўнікі

17

Тэматычныя класныя гадзіны да Сусветнага дня дзіцяці

16.11-21.11

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

18

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Здароўе – самая вялікая каштоўнасць для чалавека»

16.11-20.11

1 – 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

19

Дзень грамадзянскай адказнасцi i патрыятызму.

Конкурс «Знаўцы роднага слова»

21.11

5 - 11

Спартыўная зала

10.00-12.00

Класныя кіраўнікі

20

Пасяджэнне Савета прафілактыкі

Лістапад

1 - 11

Кабінет № 1

15.30

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Карповіч А. П., Бачарова С. Р.,

Кулік Н. М.,

класныя  кіраўнікі

21

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны «ШАГ.  Мы ў сучаснай медыяпрасторы: павага, бяспека, дакладнасць»

26.11

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Радзюк А. М., класныя  кіраўнікі

22

Класныя гадзіны, прысвечаныя Году малой радзімы

23.11-28.11

1 - 11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

23

Дзень прафесiйнай арыентацыi.

Конкурс творчых праектаў «Прафесiя будучага»

28.11

5 - 11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя кіраўнікі

24

Класныя гадзіны «Меры прафілактыкі вірусных захворванняў»

30.11-05.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

25

Тыдзень здаровага  ладу  жыцця  (па спец.плану)

30.11-05.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

На прац.

дня

Радзюк А. М.,

Бурлевіч А. М.,

класныя  кіраўнікі

26

Адзіны дзень барацьбы са СНІДам (па спец. плану)

01.12

1-11

Установа адукацыі

На працягу дня

Радзюк А. М., Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

27

Аперацыя «Чырвоная лінія», прысвечаная праблеме СНІД

01.12

7 - 11

Файе І паверха

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

28

Выстава творчых работ «Эскізы дзіўнага жыцця», прысвечаная праблеме СНІДу ў сучасным грамадстве

01.12

1 - 11

Файе І паверха

На прац.

дня

Бурлевіч А. М.,

класныя  кіраўнікі

29

Кліп-агляд «Жизнь без СПИДа»

02.12

1 - 11

Кабінет № 1

15.00-16.00

Радзюк Е. Н.,

Карлюкевіч Т. Б.

30

Інфармацыйныя гадзіна «Здароўе адбірае СНІД…»

03.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

31

Інфармацыйная аперацыя «Хвілінкі здароўя»

04.12

1 - 11

Файе  І  паверха

На  працягу  дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

32

Дзень сацыяльнай адказнасцi.

Iнфармацыйная стрым-акцыя «Беражы сябе!»

05.12

5 - 11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя кiраўнiкi

33

Семінар-практыкум « Эфектыўныя метады і прыёмы актывізацыі вучэбна-пазнавальнай дзейнасці вучняў на вучэбных занятках »

26.11

настаўнікі

Кабінет № 1

15.00

Кушнярова А.В., кіраўнікі метадычных аб’яднанняў

34

 Першы этап (школьны) адкрытага фестывалю малодшых школьнікаў «Я - даследчык»

27.11

1 - 4

Кабінет №1

14.00

Кушнярова А.В.,

настаўнікі пачатковых класаў

35

Удзел у міжнародным конкурсе па хіміі

«Белка-2020»

26.11

 7-11

Кабінет № 22

11.30

Кушнярова А.В.,

Давідовіч А.Ю.

36

Удзел у міжнародным конкурсе  «Каласок-2020»

26.11

2-6

Кабінет №1

11.30

Кушнярова А.В.,

Бачароў С.С.

37

Удзел у абласной дыстанцыйнай  алімпіядзе па вучэбным прадмеце «Грамадазнаўства»

Снежань

Кушнярова А.В.,

Бачарова С.Р.

38

Экалагічная  акцыя  «Кармушка  для  птушак»

Снежань

1 - 11

Прышкольн. тэрыторыя

На  прац. месяца

Бурлевіч  М.У.,

класныя  кіраўнікі

39

Аперацыя па збору навагодніх  падарункаў для дзяцей-сірот «Рука ў руцэ»

Снежань

1 – 11

Кабінет № 7

На працягу тыдня

Бурлевіч М. У.

40

Акцыя  міласэрнасці  «Цуды  пад  Новы  год»  (збор  падарункаў  для  дзяцей-інвалідаў,   дзяцей  з  сацыяльна неабароненай катэгорыі  сямей, дзяцей, якія знаходзяцца на лячэнні)

Снежань

1 - 11

Кабінет № 7

На  прац.  дня

Бурлевіч М.У.,

класныя  кіраўнікі

41 Тэматычныя класныя гадзіны, прысвечаныя Міжнароднаму дню  інвалідаў 07.12-12.12 1-11 Класныя  кабінеты Згодна графіка класн. гадзін Класныя кіраўнікі

42

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарных навук (па спец.плану)

12.12 - 12.12

5-11

Класныя  кабінеты

На працягу тыдня

Кушнярова А.В.,

Дзятлёнак С.І.

43

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла «Эфектыўныя метады і прыёмы актывізацыі вучэбна-пазнавальнай дзейнасці вучняў на вучэбных занятках ».

Практычны блок:

Адкрыты ўрок па фізіцы па тэме «Электрычны ток. Крыніцы току»

Адкрыты ўрок па біялогіі па тэме «Слыхавая сэнсарная сістэма»

08.12

08.12

8

9«Б»

Кабінет №22

Кабінет №22

Кабінет № 16

15.00

14.00-14.45

10.00-10.45

Кушнярова А.В.

Боцман Т.М.

Боцман Т.М.

Давідовіч А.Ю.

44

Метадычнае аб’яднанне класных кіраўнікоў.

Напрамкі работы класнага кіраўніка па фарміраванні духоўна-маральнага здароўя класнага калектыву.

Адкрытае мерапрыемства на тэму захавання сямейных і народных традыцый роднага краю.

04.12

3 «А»

Кабінет 14

Кабінет №4

15.00

13.00-13.45

Радзюк А. М.,

Цітова Н. А.

Шмярко Г. А.

45

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў пачатковых класаў «Сучасныя падыходы да арганізацыі вучэбна-пазнавальнай дзейнасці»

Практычны блок:

Карэкцыйны занятак

Урок музыкі

Урок беларускай літаратуры

Урок беларускай мовы

10.12.2020

09.12

10.12

09.12

10.12

1

2«А»

2«Б»

1«А»

Кабінет №5

ПКПД

Кабінет №5

Кабінет №10

Кабінет №2

14.00

13.00-13.35

10.00-10.45

10.00-10.45

10.00-10.35

Кушнярова А.В.,

Карлюкевіч Т.Б.

Крупская Т.М.

Костачка Г.В.

Коршунава А.В.

Рыбінская А.У.

46

Тыдзень  прававых  ведаў

(па спец.плану)

09.12-14.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

СППС,

класныя  кіраўнікі

47

Дзень здароўя i спорту.

Спартыўнае свята «Абаронца Айчыны»

12.12

5 - 11

Спартыўная зала

11.00

Плясун Э. Э.,

класныя кіраўнікі

48

Інфармацыйныя гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Інфармацыйная граматнасць»

07.12-11.12

5 – 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

49

Выпуск інфармацыйнага стэнда «Правы дзіцяці»

09.12

5 – 11

Файе 1 і 2 паверхаў

На працягу дня

Бачарова С. Р.,

Карповіч А. П.

50

Прававыя класныя гадзіны  «Прававая граматнасць» (да  Дня  правоў чалавека)

07.12-12.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

51

Кніжная  выстава  «Правы для цябе і мяне» (да Дня правоў чалавека)

09.12-14.12

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

52

Онлайн канферэнцыя для бацькоў «Прававое выхаванне дзiцяцi: накiрункi сумеснай работы школы i бацькоў»

12.12

1 - 11

Кабінет № 1

10.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

53

Пасяджэнне  бацькоўскага  ўніверсітэта.

12.12

1 - 11

Кабінет №1

10.35

Боцман Т.М.

54

Удзел у міжнародным конкурсе па рускай мове “Журавлик – 2020”

17.12

3 - 11

Кабінет №22

11.30

Кушнярова А.В.

Карповіч А.П.

Міляшкевіч Г.Р.

55

Інфармацыйныя гадзіны «ШАГ: «Я вырас тут - і край мне гэты дарагi» (дасягненні суверэннай Беларусі ў розных сферах грамадскага жыцця; нашы дасягненні за Гады малой Радзімы»)

17.12

1 - 11

Класныя кабінеты

08.30

Радзюк А. М., класныя кіраўнікі

56

Тэматычныя   класныя   гадзіны  «Гісторыя беларускага кінематографа» (да Дня беларускага кінематографа)

14.12 –

19.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка

Класныя  кіраўнікі

57

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарнага цыкла «Дамашняя заданне як форма самастойнай вучэбнай дзейнасці вучняў па вучэбных прадметах гуманітарнага цыкла навук»

Практычны блок

Адкрыты ўрок па рускай літаратуры па тэме «Проблемы моральной ответственности человека за жизнь окружающих и свою судьбу»

16.12.2020

16.12

7

Кабінет №21

Кабінет № 22

15.00

11.00

Кушнярова А.В.

Дзятлёнак С.І.

Карповіч А.П.

58

Дзень  творчасці.

Казачны квест «Новы год ужо ў дарозе»

19.12.

5 - 11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

59

Удзел у раённым этапу алімпіяды па пажарнай бяспецы «Школа бяспекі»

Снежань

Актыў КЮСП

г. Мар'іна Горка

10.00

Паскробка А. А.

60

Класныя гадзіны  «Навагодні феерверк»

21.12 -

24.12

1 - 7

Класныя кабінеты

На  працягу дня

Бурлевіч  М.У.,

Класныя  кіраўнікі

61

Заняткі  па  ахове  здароўя,  жыцця  і  бяспекі  вучняў  у  час  зімовых  канікулаў

20.12 -

24.12

21.12-24.12

Класныя  кабінеты

На  прац. дня

Класныя  кіраўнікі

62

Тэматычныя   інфармацыйныя  гадзіны  «Жыві і будзь шчаслівым» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)»

21.12-24.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

63

Тэматычная паліца «Па планеце крочыць Новы год».

23.12-31.12

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

64

Дзень традыцый. Пазнавальныя заняткi «Традыцыi святкавання Новага года»

26.12

5 - 11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя кіраўнікі

65

Навагодні ранішнік

28.12

1 - 5

Актавая зала

Па асоб-наму графіку

(з улікам сацыяльн-ага дыс-танцы-равання)

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

66

Навагодняя забаўляльная праграма

29.12

4 - 7

Актавая зала

Па асоб-наму графіку (з улікам сацыяльн-ага дыс-танцы-равання)

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

67

Навагодні агеньчык

30.12

7 - 11

Актавая зала

Па асоб-наму графіку (з улікам сацыяльн-ага дыс-танцы-равання)

Радзюк А. М.,

класныя кіраўнікі

68

Пасяджэнне педагагічнага савета «Работа педагагічнага калектыву па развіцці вучэбна-пазнавальнай дзейнасці вучняў як умова павышэння якасці адукацыі »

30.12

Кабінет № 1

10.00

Бяседзіна А.В.

Кушнярова А.В.,

настаўнікі

69

Пасяджэнне  Савета  прафілактыкі  «Аналіз работы Савета прафілактыкі за 2020 год: праблемы і шляхі іх вырашэння. Зацвярджэнне плана на 2020 год»

30.12

Дашк. - да 18 гадоў

Кабінет № 1

12.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бачарова С. Р., Карповіч А. П.,

Кулік Н. М.,

класныя кіраўнікі

70

Дзень добрых спраў.

Аперацыя «Навагоднія цуды»

31.12

1 - 11

Будынак школы

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя  кіраўнікі

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.