Новости проекта
Перенос и удаление уроков
Внесение изменений в личные данные
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 75 человек

План работы на 2 четверть

Дата: 13 ноября в 16:44

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

дзяржаўнай установы адукацыі  «Пухавіцкая  сярэдняя  школа»

на  ІI  чвэрць 

2019/2020  навучальнага  года

Мерапрыемства

Дата

Клас

Месца правядзення

Час

Адказны

1

Акцыя «Сям’я» (рэйд – наведванне сямей на даму, правядзенне  індывідуальных  прафілактычных гутарак, кансультацый, кантроль за жыллёва-бытавымі  ўмовамі)

На працягу чвэрці

1-11

Па  месцу жыхарства

На  працягу  дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бачарова С. Р.,

Карповіч А. П.,

класныя  кіраўнікі

2

Настаўніцка – бацькоўскае патруляванне ў вячэрні час у грамадскія месцы масавага збору моладзі

Кожныя выхадныя

(згодна графіка)

8-11

СДК,

аг. Пухавічы,

в. Зацітава  Слабада

з 21-00

Настаўніцка- бацькоўскі актыў

3

Акцыя  «Вучымся  быць  беражлівымі!»  (збор  макулатуры  і  металалома)

На  працягу  чвэрці

1-11

Кабінет №  7,

гаспад. двор

На  працягу  дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бурлевіч М.У.,

класныя  кіраўнікі

4

Акцыя  «Ветэран  жыве  побач»

Рэгулярна,

на прац. чв.

1-11

Па месцу жыхарства

На працягу

дня

Бурлевіч  М.У.,

класныя  кіраўнікі

5

Акцыя «Разам з БРСМ» (прыём навучэнцаў 9 класа ў ГА БРСМ)

Лістапад

9

Будынак школы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

6

Кіналекторый  на тэму прафілактыкі ўжывання тытуню.

Лістапад

1-4

5-11

Кабінет №  22

11.00

12.00

 Бурлевіч М.У., класныя кіраўнікі

7

Удзел    у  пасяджэннях   грамадскай  камісіі АПАП

1  раз  у  месяц

1-11

Пухавіцкі сельскі Савет

14.00

Бяседзіна  В.С.,

Бачарова С. Р., Карповіч А. П.,

класныя  кіраўнікі

8

Аперацыя «Клопат» (збор падарункаў для дзяцей-сірот)

Лістапад

1 - 11

Класныя кабінеты

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

9

Удзел у абласной акцыі ДАІ  «Стань прыкметней»

Лістапад

1 – 11

Школа

8.00 – 9.00

Радзюк А.М.,

Бурлевіч М. У.,

класныя  кіраўнікі

10

Удзел у раённым этапу абласнога фэстывалю «Запалі сваю зорку»

Лістапад

Актыў БРПА

ДУДА «ЦТДіМ «Світанак»

10.00

Бурлевіч М. У.

11

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Уся праўда пра наркотыкі.»

11.11-15.11

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

12

Тэматычныя   класныя  гадзіны  «Беражлівым пра беражлівасць» (да Дня энергазберажэння)

11.11- 16.11

1 – 6

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

13

Удзел у міжнародным конкурсе «Бабёр – 2019»

11-23.11

5 – 11

Кабінет № 18

Рудакоўская Т.С.

14

Тэматычная паліца «Край мой родны, край прыгожы...», прысвечаная Году малой радзімы

11.11 - 15.11

1 – 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

15

Рэйд  «Школа – зона  без  цыгарэтнага  дыму», выпуск  газеты  па  выніках  рэйда

15.11

5 – 11

Тэрыторыя школы

На працягу дня

Бурлевіч  М.У.

16

Тэматычныя класныя гадзіны да Сусветнага дня дзіцяці

18.11-23.11

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

17

Агульнашкольны дзень здароўя

16.11

1 - 11

Спартыўная зала

10.00-12.00

Плясун Э. Э.,

Паскробка А. А.

18

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Давай пагаворым аб...» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

18.11-22.11

1 – 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

19

Удзел у 2 туры рэспубліканскага конкурсу прафесійнага майстэрства педагагічных работнікаў «Настаўнік года Рэспублікі Беларусь»

22.11-25.12

Кушнярова А.В., настаўнікі

20

Пасяджэнне Савета прафілактыкі

22.11

1 - 11

Кабінет № 1

15.30

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Карповіч А. П., Бачарова С. Р.,

Кулік Н. М.,

класныя  кіраўнікі

21

Дзень  творчасці і актыўнасці.

Фестываль творчай моладзі «Зорны россып»

23.11

1 - 11

Актавая зала

11.00

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В.,

класныя  кіраўнікі

22

Тэматычная выстава, прысвечаная 120-годдзю з дня нараджэння беларускага пісьменніка М.Лынькова

25.11-31.11

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

23

Тэматычныя інфармацыйныя гадзіны «ШАГ. Беларусь: развіццё ў інтарэсах чалавека (дасягненні Беларусі за гады развіцця)»

25.11-29.11

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Радзюк А. М., класныя  кіраўнікі

24

Тыдзень здаровага  ладу  жыцця  (па спец.плану)

25.11-02.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

На прац.

дня

Радзюк А. М.,

класныя  кіраўнікі

25

Тэматычныя класныя гадзіны «Формула здароўя: абарані сябе ад ВІЧ/СНІД»

25.11-30.11

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

26

Метадычны семінар па тэме «Прадметна-метадычныя кампетэнцыі сучаснага настаўніка»

26.11

настаўнікі

Кабінет № 1

15.00

Кушнярова А.В., кіраўнікі метадычных аб’яднанняў

27

Удзел у І этапу тэсціравання без выдачы сертыфіката па вучэбных прадметах

29.11-02.12

10-11

Сярэдняя школа №4 г.Мар’іна Горка

 9.30

Кушнярова А.В.,

Дзятленак С.І.

28

Інфармацыйная аперацыя «Хвілінкі здароўя»

28.11

1 - 11

Файе  І  паверха

На  працягу  дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

29

 Першы этап (школьны) адкрытага фестывалю малодшых школьнікаў «Я - даследчык»

28.11

1-4

Кабінет №1

14.00

Кушнярова А.В.,

настаўнікі пачатковых класаў

30

Конкурс малюнкаў «Дыхай свабодна, Планета», прысвечаная адзінаму Дню адмовы ад курэння.

28.11.-

02.12

1-11

Файе І паверха

На прац.

дня

Радзюк А. М.,

класныя  кіраўнікі

31

Удзел у міжнародным конкурсе па хіміі

«Белка-2019»

28.11

 7-11

Кабінет № 22

11.30

Кушнярова А.В.,

Давідовіч А.Ю.

32

Удзел у міжнародным конкурсе  «Каласок-2019»

28.11

2-6

Кабінет №1

11.30

Кушнярова А.В.,

Бачароў С.С.

33

Кіналекторый на тэму здаровага ладу жыцця.

28.11

1 – 5

6 – 11

Кабінет № 22

11.00

12.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

34

Аперацыя «Чырвоная лінія», прысвечаная праблеме СНІД

29.11

7 - 11

Файе І паверха

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

35

Адзіны дзень барацьбы са СНІДам (па спец. плану)

30.11

1-11

Установа адукацыі

На працягу дня

Радзюк А. М., Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

36

Анкетаванне навучэнцаў з мэтай вызначэння ўзроўню ведаў пра ВІЧ/СНІД

02.12

1 - 11

Класныя кабінеты

На працягу дня

СППС,

класныя кіраўнікі

37

Удзел у абласной дыстанцыйнай  алімпіядзе па вучэбным прадмеце «Грамадазнаўства»

Снежань

Кушнярова А.В.,

Бачарова С.Р.

38

Экалагічная  акцыя  «Кармушка  для  птушак»

Снежань

1 - 11

Прышкольн. тэрыторыя

На  прац. месяца

Бурлевіч  М.У.,

класныя  кіраўнікі

39

Удзел у інтэрнет-праекце «Інтэлектуальны марафон па матэматыцы  «Школа геніяў»

Снежань

7, 8

Кабінет № 18

Кушнярова А.В.,

Бутрым А.С.,

Рудакоўская Т.С.

40

Аперацыя па збору навагодніх  падарункаў для дзяцей-сірот «Рука ў руцэ»

Снежань

1 – 11

Кабінет № 7

На працягу тыдня

Бурлевіч М. У.

41

Акцыя  міласэрнасці  «Цуды  пад  Новы  год»  (збор  падарункаў  для  дзяцей-інвалідаў,   дзяцей  з  сацыяльна неабароненай катэгорыі  сямей, дзяцей, якія знаходзяцца на лячэнні)

Снежань

1 - 11

Кабінет № 7

На  прац.  дня

Бурлевіч М.У.,

класныя  кіраўнікі

42

Удзел у раённым этапу рэспубліканскай інтэлектуальна-забаўляльнай гульні «Піянерскі КВІЗ»

Снежань

Актыў БРПА

ДУДА «ЦТДіМ «Світанак»

10.00

Бурлевіч М. У.

43

Тэматычныя класныя гадзіны, прысвечаныя Міжнароднаму дню інвалідаў

02.12-07.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

44

Тыдзень гуманітарных навук (па спец.плану)
02.12 - 07.12

5-11

Класныя  кабінеты

На працягу тыдня

Кушнярова А.В.,

Дзятлёнак С.І.

45

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла «Шляхі ўдасканалення прадметна-метадычных кампетэнцый настаўнікаў прыродазнаўча – матэматычнага цыкла ».

Практычны блок:

Адкрыты ўрок па фізіцы па тэме «Электрычнае напружанне. Работа сіл электрычнага поля па перамяшчэнню зарада»

04.12

05.12

8 «Б»

Кабінет №22

Кабінет №22

15.00

9.00-9.45

Кушнярова А.В.

Боцман Т.М.

Боцман Т.М.

46

Метадычнае аб’яднанне класных кіраўнікоў.

Арганізацыя работы па грамадзянска-патрыятычным выхаванні вучняў як адна з асноўных форм работы класнага кіраўніка.

Адкрытае мерапрыемства.

06.12

3 «Б»

Кабінет 14

Кабінет №14

14.50

14.00-14.45

Радзюк А. М.,

Цітова Н. А.

Галуза Т. Л.

47

Дзень экалогіі і парадку:

- віктарына «Мой край»;

- інтэрактыўная гульня «Чалавек і прырода»;

- відэаэкскурсія «Беларусь – краіна прыродных багаццяў»

07.12.

1 – 4

5 – 7

8 - 11

Класныя кабінеты

Кабінет № 1

Кабінет № 18

10.00

11.00

11.00

Класныя кіраўнікі

Шарова А. Ю., класныя кіраўнікі

Бачароў С. С., класныя кіраўнікі

48

Тыдзень  прававых  ведаў

(па спец.плану)

09.12-14.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

СППС,

класныя  кіраўнікі

49

Інфармацыйныя гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Бяспека ў інфармацыйнай прасторы»

09.12-13.12

5 – 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

50

Выпуск інфармацыйнага стэнда «Правы дзіцяці»
09.12

5 – 11

Файе 1 і 2 паверхаў

На працягу дня

Бачарова С. Р.,

Карповіч А. П.

51

Прававыя класныя гадзіны  «Прававая граматнасць» (да  Дня  правоў чалавека)

09.12-14.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя  кіраўнікі

52

Кніжная  выстава  «Правы для цябе і мяне» (да Дня правоў чалавека)

09.12-14.12

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

53

Анкетаванне «Як я ведаю правы і абавязкі?»

12.12-13.12

5 - 11

Класныя кабінеты

На працягу тыдня

СППС,

класныя кіраўнікі

54

Удзел у міжнародным конкурсе па рускай мове “Журавлик – 2019”

12.12

3 - 11

Кабінет №22

11.30

Карповіч А.П.

Міляшкевіч Г.Р.

55

Тэматычныя   інфармацыйныя  гадзіны  «Пяць сакрэтаў шчаслівага жыцця» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)»

16.12-20.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя  кіраўнікі

56

Тэматычныя   класныя   гадзіны  «Срэты беларускага кіно» (да Дня беларускага кінематографа)

16.12 –

21.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка

Класныя  кіраўнікі

57

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарнага цыкла «Шляхі ўдасканалення прадметна-метадычных кампетэнцый настаўнікаў гуманітарнага цыкла навук праз асваенне інтэрактыўных метадаў і прыёмаў навучання і іх рэалізацыю ў працэсе выкладання вучэбнага прадмета»

Практычны блок

Адкрытыя вучэбныя заняткі:

па нямецкай мове ў  8 «А» класе на тэму «Святы ў Германіі»

па рускай мове па тэме«Понятие о причастном обороте »

18.12

05.12

8«А»

7

Кабінет №21

Кабінет №12

Кабінет № 15

15.00

10.00

11.00

Кушнярова А.В.

Дзятлёнак С.І.

Дзятлёнак С.І.

Карповіч А.П.

58

Дзень  творчасці:

- музычная праграма «Хутка-хутка Новы год!» (развучванне навагодніх песен і гульняў);

- КТС «Вясёлыя матывы» (упрыгожванне кабінетаў да навагодняга свята);

14.12.

1 - 4

5 – 11

Актавая зала

Класныя кабінеты

10.00

11.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

59

Удзел у раённым этапу алімпіяды па пажарнай бяспецы «Школа бяспекі»

16.12

Актыў КЮСП

г. Мар'іна Горка

10.00

Паскробка А. А.

60

Акцыя  «Майстэрня   Дзеда  Мароза»

19.12 -

21.12

1 - 7

Кабінет № 7

На  працягу дня

Бурлевіч  М.У.

61

Заняткі  па  ахове  здароўя,  жыцця  і  бяспекі  вучняў  у  час  зімовых  канікулаў

20.12 -

24.12

01.11.17

Класныя  кабінеты

На  прац. дня

Класныя  кіраўнікі

62

Дзень здароўя і спорту:

- святочнае адкрыццё спартыўнай абласной акцыі «Міншчына спартыўная. Зіма»;

- Творча-спартыўны марафон «Дзеці vs бацькі»

21.12

1 -11

1 -11

Спартыўная зала

Спартыўная зала

11.00

11.10

Плясун Э. Э.,

Паскробка А. А.

Плясун Э. Э., Паскробка А. А.,

Костачка Г. В.

63

Агульнашкольны  бацькоўскі  сход «Актуальныя праблемы прафілактыкі негатыўных праяў у падлеткавым асяроддзі»

21.12

1 - 11

Кабінет № 1

10.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

64

Пасяджэнне  бацькоўскага  ўніверсітэта.

21.12

1 - 11

Кабінет №1

10.35

Боцман Т.М.

65

Класныя  бацькоўскія  сходы

21.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

09.00

Класныя  кіраўнікі

66

Інфармацыйныя гадзіны «ШАГ: прафісійная адукацыя сёння — стабільная будучыня заўтра»

23.12-24.12

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Радзюк А. М., класныя  кіраўнікі

67

Тэматычная паліца «Навагодняя казка».

23.12 – 31.12

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

68

Дзень добрых спраў.

Аперацыя «Навагоднія цуды»

28.12

1 - 11

Будынак школы

На працягу дня

Радзюк А. М., класныя  кіраўнікі

69

Навагодні ранішнік

26.12

1 - 3

Актавая зала

11.00

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

70

Навагодняя забаўляльная праграма

27.12

4 - 7

Актавая зала

11.00

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

71

Навагодні вечар адпачынку

27.11

7 - 11

Актавая зала

15.00

Радзюк А. М.,

Бачароў С. С., класныя кіраўнікі

72

Пасяджэнне  Савета  прафілактыкі  «Аналіз работы Савета прафілактыкі за 2019 год: праблемы і шляхі іх вырашэння. Зацвярджэнне плана на 2020 год»

30.12

Дашк. - да 18 гадоў

Кабінет № 17

10.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

Бачарова С. Р., Карповіч А. П.,

Кулік Н. М.,

класныя кіраўнікі

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.