Новости проекта
Мобильное приложение Schools.by
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 111 человек

План работы на 1 четверть

Дата: 29 сентября 2021 в 12:32

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

дзяржаўнай установы адукацыі «Пухавіцкая  сярэдняя   школа»

 на  І  чвэрць   2021/2022  навучальнага  года

Мерапрыемства

Дата

Клас

Месца

правядзення

Час

Адказны

1

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў пачатковых класаў

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне адукацыйнага працэсу на І ступені ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2021/2022 навучальным годзе»

31.08

Кабінет № 5

10.00

Рылік Д.А., Карлюкевіч Т.Б., кіраўнік МА настаўнікаў пачатковых класаў

2

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне выкладання вучэбных прадметаў: матэматыка, інфарматыка, фізіка, хімія, біялогія, геаграфія, астраномія, чарчэнне, працоўнае навучанне, фізічная культура і здароўе ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2021/2022 навучальным годзе»

31.08

Кабінет № 22

10.00

Рылік Д.А.,

Боцман Т.М., кіраўнік МА прыродазнаўча-матэматычнага цыкла

3

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарнага цыкла

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне выкладання рускай мовы і літаратуры, беларускай мовы і літаратуры, гісторыі, англійскай  і нямецкай моў ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2021/2022 навучальным годзе»

31.08

Кабінет № 21

10.00

Кушнярова А.В.,

Дзятлёнак С.І., кіраўнік МА настаўнікаў гуманітарнага цыкла

4

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

жнівень

1-11

Кабінет № 1

12.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

педагогі сацыяльныя

5

Пасяджэнне педагагічнага  савета «Аналіз работы ўстановы адукацыі за 2020/2021 навуч.год і задачы на новы навуч.год»

31.08

Кабінет № 1

12.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

6

 Удзел у абласных дыстанцыйных алімпіядах па астраноміі, інфарматыцы, працоўнаму навучанню

верасень

Кабінет № 18

Рылік Д.А., Боцман Т.М., Рудакоўская Т.С.

Паскробка А.А.

7

Акцыя «Сям’я» (рэйд-наведванні сямей на даму, абследванне ЖБУ, правядзенне  індывідуальных  гутарак, кансультацый, кантроль за санітарным станам )

Пастаянна

на прац. навуч.

года

1-11

Па  месцы жыхарства

ІІ палова дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя кіраўнікі, спецыялісты СППС

8

Пасяджэнне  грамадскай КСН пры Пухавіцкім сельвыканкаме

1 раз у месяц

1-11

Пухавіцкі сельвыканкам

14.00

Шышко А.Г.,

Радзюк А. М,

Карповіч А.П.,

9

Удзел у аблсным праекце “Мой прафесійны старт”

верасень-кастрычнік

1-9

Класныя кабінеты

Рылік Д.А.,

класныя кіраўнікі

10

Удзел у  рэспубліканскіх экалагічных акцыях «Выратуй дрэва!», «Зберажы дрэва — здай макулатуру!»

верасень-кастрычнік

Актыў БРПА

Тэрыторыя школы

На працягу дня

Костачка Г. В.

11

Работа валанцерскага атрада

На працягу года

8 - 11

аг. Пухавічы

Згодна плана

Костачка Г. В.

12

Экалагічная  працоўная  акцыя  «Наш  утульны  школьны  двор»

На працягу чвэрці

5 - 11

Прышкольн. тэрыторыя

11.00

Класныя  кіраўнікі

13

Кіналекторый на тэму бяспечных паводзін на дарозе.

Верасень

1 – 6

7 - 11

Кабінет № 22

Кабінет № 22

11.00

12.00

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

14

Экалагічная  аперацыя  «Чысціню роднаму краю!»

Верасень

5-11

Прышкольная тэрыторыя

На працягу дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя кіраўнікі

15

Благачынная рэспубліканская акцыя «Дапамажы пайсці вучыцца».

Верасень

1 - 11

 Кабінет № 7

На працягу дня

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

16

Урачыстая лінейка, прысвечаная пачатку навучальнага года і Дню ведаў

01.09

1-11

Пляцоўка перад школай

09.30

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

17

Урачысты  І  ўрок   «Адзінства беларускага народа – аснова незалежнай краіны»

01.09

1-11

Класныя кабінеты

10.00

Класныя  кіраўнікі

18

Кніжная  выстава  «Беларусь – краіна для шчаслівага жыцця»

01.09

1-11

Школьная бібліятэка

На прац. дня

Махаронак  Н. А.

19

Заняткі па вывучэнню мер  па  ахове  жыцця, бяспекі   і  здароўя  вучняў.

01.09.

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя  кіраўнікі

20

Вучнёўскія класныя сходы, выбары  вучнёўскага  актыву

01.09.

1-11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя  кіраўнікі

21

Класныя бацькоўскія сходы. Выбары бацькоўскага актыву.

02.09-

15.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя  кіраўнікі

22

Прэзентацыя  аб'яднанняў  па  інтарэсах

02.09-

09.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Кіраўнікі аб'яднанняў па інтрэсах

23

Стварэнне  сацыяльна-педагагічнай  характарыстыкі школы, сацыяльных пашпартоў класаў і банку дадзеных па розным катэгорыям сямей і вучняў, якім неабходна асаблівая ўвага

01.09-

20.09

1-11

Кабінет

№ 17

на прац. дня

Карповіч А. П.,

Кулік Н. М.,

класныя кіраўнікі

24

Аднаўленне  інфармацыйных  наглядных  стэндаў: «Школьнае жыццё», «Падлетак і закон», «Здаровы лад жыцця»

02.09 – 06.09

1-11

Школьныя файе

на прац. дня

Радзюк А. М.,

Карповіч А. П., Купчанка А.У.

25

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Правілы бяспекі — правілы жыцця»

01.09-03.09

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

26

Дзень творчасці і спартыўных дасягненняў (по спец.плану)

04.09

5-11

Класныя кабiнеты

11.00

Класныя кіраўнікі

27

Тэматычныя класныя гадзіны «Дзень беларускай пісьменнасці»

02.09-04.09

1-11

Класныя кабiнеты

Згодна графіка класных  гадзін

Класныя кіраўнікі

28

Тыдзень  бяспекі: мерапрыемствы  па  прафілактыцы няшчасных выпадкаў, ДТЗ, па  супраць-пажарнай  і энергабяспецы

02.09-

07.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя кіраўнікі

29

МА  класных кіраўнікоў «Арганізацыя сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы ў 2021/2022 навучальным годзе»

03.09

1-11

Кабінет

№ 1

15.00

Радзюк А. М.,

Цітова Н.А.,

Карповіч А. П.,

Кулік Н. М.

30

Тыдзень  пазашкольнага  выхавання. Прэзентацыя  аб'яднаннў па інтарэсах  ДУДА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі   «Світанак»

02.09-

05.09

1-11

класныя кабінеты

на прац. дня

Бурлевіч  М.У.

31

Настаўніцка-бацькоўскае патруляванне ў вячэрні час  у  грамадскія  месцы масавага  збору  моладзі

кожныя выхадн.

(згодна графіка)

1-11

аг. Пухавічы

з 21.00

Настаўніцка- бацькоўскі  патруль

(згодна графіка)

32

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

Верасень

1-11

Кабінет № 1

15.00

Радзюк А. М.,

Карповіч А. П.,

Бачарова С. Р.

33

Пасяджэнні  п/а ГА «БРПА» і п/а ПА «БРСМ»

ІІ тыдз.

5-11

Кабінет

№ 7

14.50

Радзюк А. М., Костачка Г. В.

34

Удзел у  раённым  святочным  піянерскім  зборы, прысвечаным Дню нараджэння  «БРПА»

11.09

Актыў БРПА

ДУДА «ЦТДзіМ «Світанак»

10.00

Костачка Г. В.

35

Экскурсія ў школьную бібліятэку «Таямніцы кніжных паліц», прысвечаная Дню беларускага пісьменства

06.09

1-2

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.,

класныя кіраўнікі

36

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны  «Каляровы свет» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

06.09 - 10.09

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

37

Тэматычная паліца «Калі хочаш быць здаровым»

10.09

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

38

Агульнашкольны  дзень здаровага ладу жыцця. Спартыўныя спаборніцтвы па веласпорту «Велатрэал-2021. Воснь»

11.09

1-11

Прышкольная тэрыторыя

11.00

Плясун Э.Э.,

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

39

Тэматычныя  класныя  гадзіны «У адзінстве народа моц краіны»

13.09-18.09

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

40

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны  «ШАГ: Беларусь — краіна яркіх спартыўных перамог (вынікі ІІ Еўрапейскіх гульняў)»  

16.09

8-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

41

Кніжная выстава “Гісторыя беларускага народа ў творах”

17.09-18.09

1-11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

42

Дзень ваенна патрыятычнага выхавання (па спец.плану)

18.09

1-11

Класныя кабінеты

На працягу дня

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

43

Дзень народнага адзінства (па спец.плану)

17.09

1-11

Установа  адукацыі

На працягу дня

Радзюк А. М.,

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

44

Піянерскія акцыі:

«Дом без адзіноты»;

«Ветэран жыве побач»

18.09

1 – 11

аг. Пухавічы

На працягу дня

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

45

Тэматычныя  класныя  гадзіны  «Класныя гадзіны «Дзень міру»  

20.09-25.09

1-4, 8-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

46

Класныя гадзіны “ШАГ: Я і школа”

20.09-25.09.

5-7

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

47

Адзіныя інфармацыйныя гадзіны “Падлетак і закон: вывучаем, ведаем, выконваем. Правілы паводзін у школе”

20.09-24.09

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

48

Дзень прававой граматнасці (па спец.плану)

25.10

1 - 11

Класныя кабінеты

11.00

Карповіч А. П.,

Кулік Н. М., класныя кіраўнікі

49

Кніжная паліца “Дзецям пра правы і абавязкі”

24.09-25.09

1-11

Бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

50

Правядзенне І этапу алімпіяды па фінансавай граматнасці

27.09

10-11

Каб.№16

Рылік Д.А.,

Бачароў С.С.

51

Аперацыя  “Віншуем!” (наведв. і віншав. настаўнікаў-пенсіянераў)

30.09-02.10

Актыў БРПА, БРСМ

Па  месцу жыхарства

На працягу дня

Костачка Г. В.

52

Правядзенне ХІ педагагічнага марафона спецыялістаў адукацыі

04.10-09.10

Па спец.плану

Рылік Д.А.

53

Інфармацыйныя гадзіны «Як знайсці сэнс у жыцці» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

27.09-02.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

54

Дзень творчасці і актыўнасці.

- Святочны канцэрт, прысвечаны Дню настаўніка;

- Выстава віншавальных плакатаў да Дня настаўніка «Віншуем Вас, настаўнікі!»

02.10

1-11

1 - 11

Актавая зала

Файе 1 паверха

11.00

на прац. дня

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

55

Інфармацыйныя гадзіны  «Формула здароўя: прафілактыка вірусных захворванняў»

04.10-08.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

56

Класныя гадзіны “Здаровы лад жыцця: модна, крэатыўна, карысна!”

04.10-09.10

1-11

Класныя кабінеты

Згодна графіка класн.гадзін

Класныя кіраўнікі

57

Рэйд «Школьная форма»

05.10

5-11

Класныя кабінет

На працягу дня

Радзюк А. М.,

Цітова Н. А.

58

Інфармацыйная гадзіна “СССР і Беларусь напярэдадні Вялікай Айчыннай вайны”

07.10

9

Кабінет №15

08.25

Бачарова С.Р.

59

Дзень здароўя і спорту.

09.10

1-11

Спартыўная зала

На працягу дня

Плясун Э. Э., класныя кіраўнікі

60

Тыдзень  Маці

(па  спец.плану )

11.10-

16.10

1-11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

Радзюк А. М.,

Костачка Г.В.,

класныя кіраўнікі

61

Класныя гадзіны «Мама! Колькі ў гэтым слове»

11.10-16.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

62

Піянерская  акцыя «Наш мир прекрасен потому, что в нём есть мама!»

11.10-

16.10

Актыў БРПА

аг. Пухавічы

На працягу тыдня

Костачка Г. В.

63

Дзень Маці:

- Святочная праграма з удзелам бацькоў;

   - Арганізацыя і правядзенне выставы творчых работ, створаных рукамі матулі;

   - Экспрэс-акперацыя «Даражэй за ўсіх на свеце – мама» (віншаванне жонак загінушых салдат, састарэлых і адзінокіх жанчын, шматдзетных маці)

16.10

1 – 4

5 – 8

9-11

Актавая зала

Файе 1 паверха

аг. Пухавічы

11.00

11.00

12.00

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

Костачка Г. В.

класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

64

Удзел у дыстанцыйнай алімпіядзе па хіміі

кастрычнік

7-11

Кабінет №18

10.00-17.00

Рылік Д.А.,

Давідовіч  А.Ю.

65

Пасяджэнне метадычнага аб’яднання гуманітарнага накірунку «Фарміраванне іншамоўнай камунікатыўнай кампетэнцыі вучняў з дапамогай тэхнік візуалізацыі»

Адкрыты ўрок па нямецкай мове ў  10 класе на тэму «Дом/кватэра маёй мары»

14.10

10

Кабінет № 21

Кабінет № 16

15.00

14.00

Рылік Д.А.,

Дзятлёнак С.І., кіраўнік МА настаўнікаў гуманітарнага цыкла

66

Інфармацыйныя гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Абавязкі навучэнцаў»

18.10-22.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

67

Класныя гадзіны “ШАГ: Я і Сям’я”

18.10-23.10

5-8

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класн. гадзін

Класныя кіраўнікі

68

Інфармацыйная гадзіна “Пачатак Вялікай Айчыннай вайны”

21.10

9

Кабінет № 15

08.25

Бачарова С.Р.

69

Тэматычныя  класныя  гадзіны «Як не стаць ахвярай наркамані: карысныя парады»

18.10-

23.10

1-11

Класныя кабінеты

згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

70

Тэматычныя інфармацыйныя  гадзіны  “ШАГ: Гонар за Беларусь. Здароўе кожнага з нас – галоўная каштоўнасць” (аб дасягненнях аховы здароўя, фармацэўтыкі)»

28.10

8-11

Класныя  кабінеты

15.00

Класныя кіраўнікі

71

Класныя гадзіны «Маі дасягненні»

25.10-

30.10

1-11

Класныя кабінеты

згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

72

Правядзенне  І этапу рэспубліканскай алімпіяды школьнікаў па  прадметах:

-руская мова і  руская літаратура

-беларуская мова і літаратура

-матэматыка

-інфарматыка

-біялогія

-гісторыя

-грамадазнаўства

-англійская мова

-нямецкая мова

-геаграфія

-фізіка

-хімія

-працоўнае навучанне

-астраномія

кастрычнік

5-11

Вучэбныя кабінеты, па спец.плану

12.00

Рылік Д.А., настаўнікі-прадметнікі

73

Кіналекторый на тэму супрацьпажарнай бяспекі.

Сустрэча з прадстаўнікамі пажарнай службы.

Кастрычнік

1 – 4

5 - 11

Кабінет № 22

11.00

12.00

Костачка Г. В., класныя кіраўнікі

74

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

Кастрычнік

1-11

Кабінет 

№ 1

15.00

Карповіч А. П.

75

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па геаграфіі  «Глабусёнак – 2021»

27.10

6-11

Кабінет №1

11.30

Рылік Д.А..,

Бачароў С.С.

76

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па інфарматыцы «Інфамышка – 2021»

28.10

3-9

Кабінет № 1

11.30

Рылік Д.А.,

Рудакоўская Т.С.

77

Удзел у раённай акцыі  «Памяць» (добраўпарадкаванне грамадзянскіх і брацкіх могілак)

кастрычнік

5 - 11

аг. Пухавічы

На працягу тыдня

Жыльчык А.М.,

класныя кіраўнікі

78

Раённая акцыя  «Дзецям  з  неблаганадзейных  сямей – увага  і  клопат»  (сумесна  з  інсп. ІСН  і  са  старш. Пухавіцкага  с/Савета )

кастрычнік

6 – 18 гадоў

Па  месцу жыхарства

На прац. дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

спецыялісты СППС,

класныя кіраўнікі

79

Заняткі па вывучэнню мер  па  папярэджанню няшчасных выпадкаў і траўматызму, ахове  жыцця,  здароўя  і  бяспекі  вучняў  у  час  восеньскіх  канікулаў

25.10 -

30.10

1-11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

Класныя  кіраўнікі

80

Агульнашкольны  Дзень  чысціні

30.10

1-11

Будынак школы, прышк. тэрыт.

На прац. дня

Класныя  кіраўнікі

81

Дзень  адчыненых  дзвярэй  для  бацькоў  і  грамадскасці. Класныя бацькоўскія  сходы

23.10

Бацькі 1-11кл.

Актавая зала

10.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя  кіраўнікі

82

Пасяджэнне  бацькоўскага  ўніверсітэта. «Паводзіны падлеткаў у грамадскіх месцах”

23.10

Бацькі 1-11кл.

Кабінет № 1

10.30

Боцман Т.М.

83

Свята восені з запрашэннем бацькоў «Багач»

23.10

1-11

Актавая  зала

11.00

Костачка Г.В., класныя  кіраўнікі

84

Удзел  у  пасяджэннях  КСН  Пухавіцкага  райвыканкама

Па меры неабходн.

Дашк.-

да 18 г.

Пухавіцкі райвыканкам

На прац. дня

Радзюк А. М.,

Бачарова С. Р.

85

Інфармацыйныя гадзіны «Экалогія і мы: Чырвоная кніга Беларусі»

25.10 - 30.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.