Новости проекта
Перенос и удаление уроков
Внесение изменений в личные данные
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 75 человек

План работы на 1 четверть

Дата: 31 августа 2016 в 06:38, Обновлено 23 сентября в 16:20

ПЛАН   МЕРАПРЫЕМСТВАЎ

дзяржаўнай установы адукацыі «Пухавіцкая  сярэдняя   школа»

 на  І  чвэрць   2019/2020  навучальнага  года

Мерапрыемства

Дата

Клас

Месца правядзення

Час

Адказны

1

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў пачатковых класаў

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне адукацыйнага працэсу на І ступені ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2019/2020 навучальным годзе»

30.08

Кабінет № 5

10.00

Кушнярова А. В., Карлюкевіч Т.Б., кіраўнік МА настаўнікаў пачатковых класаў

2

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў прыродазнаўча-матэматычнага цыкла

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне выкладання вучэбных прадметаў: матэматыка, інфарматыка, фізіка, хімія, біялогія, геаграфія, астраномія, чарчэнне, працоўнае навучанне, фізічная культура і здароўе ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2019/2020 навучальным годзе»

30.08

Кабінет № 22

10.00

Кушнярова А. В.,

Боцман Т.М., кіраўнік МА прыродазнаўча-матэматычнага цыкла

3

Метадычнае аб’яднанне настаўнікаў гуманітарнага цыкла

Інструктыўна-метадычная нарада

«Нарматыўна-прававое і вучэбна-метадычнае забеспячэнне выкладання рускай мовы і літаратуры, беларускай мовы і літаратуры, гісторыі, англійскай  і нямецкай моў ва ўстановах агульнай сярэдняй адукацыі ў 2019/2020 навучальным годзе»

30.08

Кабінет № 21

10.00

Бяседзіна В. С.,

Дзятлёнак С.І., кіраўнік МА настаўнікаў гуманітарнага цыкла

4

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

жнівень

1-11

Кабінет № 1

12.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

педагогі сацыяльныя

5

Пасяджэнне педагагічнага  савета «Аналіз работы ўстановы адукацыі за 2018/2019 навуч.год і задачы на новы навуч.год»

30.08

Кабінет № 1

12.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

6

 Удзел у абласных дыстанцыйных алімпіядах па астраноміі, інфарматыцы, працоўнаму навучанню

верасень

Кабінет № 18

Кушнярова А.В., Боцман Т.М., Рудакоўская Т.С.

Паскробка А.А.

7

Акцыя «Сям’я» (рэйд-навед- ванні сямей на даму, абслед- ванне ЖБУ, правядзенне  індывідуальных  гутарак, кансультацый, кантроль за санітарным станам )

Пастаянна

на прац. навуч.

года

1-11

Па  месцы жыхарства

ІІ палова дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя кіраўнікі, спецыялісты СППС

8

Пасяджэнне  грамадскай КСН пры Пухавіцкім сельвыканкаме

1 раз у месяц

1-11

Пухавіцкі сельвыканкам

14.00

Шышко А.Г.,

Бяседзіна В.С.,

Карповіч А.П.,

Бачарова С.Р.

9

Удзел у  рэспубліканскіх экалагічных акцыях «Выратуй дрэва!», «Зберажы дрэва — здай макулатуру!»

верасень-кастрычнік

Актыў БРПА

Тэрыторыя школы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.

10

Работа валанцерскага атрада

На працягу года

8 - 11

аг. Пухавічы

Згодна плана

Бурлевіч М. У.

11

Экалагічная  працоўная  акцыя  «Наш  утульны  школьны  двор»

На працягу чвэрці

5 - 11

Прышкольн. тэрыторыя

11.00

Класныя  кіраўнікі

12

Кіналекторый на тэму бяспечных паводзін на дарозе.

Верасень

1 – 6

7 - 11

Кабінет № 22

Кабінет № 22

11.00

12.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

13

Экалагічная  аперацыя  «Чысціню роднаму краю!»

Верасень

5-11

Прышкольная тэрыторыя

На працягу дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя кіраўнікі

14

Благачынная рэспубліканская акцыя «Дапамажы пайсці вучыцца».

Верасень

1 - 11

 Кабінет № 7

На працягу дня

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

15

Урачыстая лінейка, прысвечаная пачатку навучальнага года і Дню ведаў

02.09

1-11

Пляцоўка перад школай

09.30

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

16

Сустрэча  з міністрам інфармацыі Рэспублікі Беларусь Карлюкевічам А. М.

02.09

1-11

Кабінет № 1

09.40

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі

17

Урачысты  І  ўрок   «Занімай, Беларусь маладая мая, свій пачэсны пасад між народамі»

02.09

1-11

Класныя кабінеты

10.00

Класныя  кіраўнікі

18

Кніжная  выстава  «Мая родная мова...».

02.09

1-11

Школьная бібліятэка

На прац. дня

Махаронак  Н. А.

19

Заняткі па вывучэнню мер  па  ахове  жыцця, бяспекі   і  здароўя  вучняў.

02.09.

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя  кіраўнікі

20

Вучнёўскія класныя сходы, выбары  вучнёўскага  актыву

02.09.

1-11

Класныя кабінеты

11.00

Класныя  кіраўнікі

21

Класныя бацькоўскія сходы. Выбары бацькоўскага актыву.

03.09-

15.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя  кіраўнікі

22

Прэзентацыя  аб'яднанняў  па  інтарэсах

03.09-

08.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Кіраўнікі аб'яднанняў па інтрэсах

23

Стварэнне  сацыяльна-педагагічнай  характарыстыкі школы, сацыяльных пашпартоў класаў і банку дадзеных па розным катэгорыям сямей і вучняў, якім неабходна асаблівая ўвага

01.09-

20.09

1-11

Кабінет

№ 17

на прац. дня

Карповіч А. П.,

Бачарова С. Р.,

Кулік Н. М.,

класныя кіраўнікі

24

Аднаўленне  інфармацыйных  наглядных  стэндаў: «Школьнае жыццё», «Падлетак і закон», «Здаровы лад жыцця»

02.09 – 06.09

1-11

Школьныя файе

на прац. дня

Радзюк А. М.,

Бачарова С. Р., Купчанка А.У.

25

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Правілы бяспекі — правілы жыцця»

02.09 — 06.09

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

26

Экскурсія ў школьную бібліятэку «Таямніцы кніжных паліц», прысвечаная Дню беларускага пісьменства

06.09

1-2

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.,

класныя кіраўнікі

27

Тыдзень  бяспекі: мерапрыемствы  па  прафілактыцы няшчасных выпадкаў, ДТЗ, па  супраць-пажарнай  і энергабяспецы

02.09-

07.09

1-11

Класныя кабінеты

на прац. дня

Класныя  кіраўнікі

28

МА  класных кіраўнікоў «Арганізацыя сацыяльнай, выхаваўчай і ідэалагічнай работы ў 2019/2020 навучальным годзе»

06.09

1-11

Кабінет

№ 1

15.00

Радзюк А. М.,

Цітова Н.А.,

Карповіч А. П.,

Кулік Н. М.

29

Тыдзень  пазашкольнага  выхавання. Прэзентацыя  аб'яднаннў па інтарэсах  ДУДА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі   «Світанак»

02.09-

07.09

1-11

класныя кабінеты

на прац. дня

Бурлевіч  М.У.

30

Настаўніцка-бацькоўскае патруляванне ў вячэрні час  у  грамадскія  месцы масавага  збору  моладзі

кожныя выхадн.

(згодна графіка)

1-11

аг. Пухавічы

з 21.00

Настаўніцка- бацькоўскі  патруль

(згодна графіка)

31

Агульнашкольны  дзень здарвага ладу жыцця. Фестываль, прысвечаны адкрыццю абласной акцыі «Міншчына спартыўная»

07.09

1-11

Прышкольная тэрыторыя

11.00

Плясун Э.Э.,

Костачка Г. В.,

Бурлевіч М. У.

32

Удзел у  раённым  святочным  піянерскім  зборы , прысвечаным Дню нараджэння  «БРПА»

14.09

Актыў БРПА

ДУДА «ЦТДзіМ «Світанак»

10.00

Бурлевіч  М.У.

33

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

Верасень

1-11

Кабінет № 16

15.00

Радзюк А. М.,

Карповіч А. П.,

Бачарова С. Р.

34

Пасяджэнні  п/а ГА «БРПА» і п/а ПА «БРСМ»

ІІ тыдз.

5-11

Кабінет

№ 7

14.50

Радзюк А. М., Бурлевіч М.У.

34

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны «Падлетак і закон: вывучаем, ведаем, выконваем»

09.09 – 13.09

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

35

Тэматычныя  класныя  гадзіны «Урок мужнасці», прсвечаныя 75-годдзю Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне

09.09 – 14.09

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

36

Агульнашкольны  Дзень грамадзянскай адказнасці. Віртуальнае падарожжа па старонках ваеннага часу «На акупіраванай тэрыторыі»

14.09

1-11

Кабінет № 1

11.00

Радзюк А. М., класныя кіраўнікі

37

Тэматычная паліца «Суровыя выпрабаванні вайны»

14.09

1 - 11

Школьная бібліятэка

На працягу дня

Махаронак Н. А.

38

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны  «Каляровы свет» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

16.09 - 20.09

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

39

Тэматычныя  класныя  гадзіны  «Класныя гадзіны «Дзень міру»»  

16.09 – 21.09

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

40

Дзень Здароўя і спорту:     

      - спартыўныя спаборніцтвы па валейболу;

      - рэсурсны трэнінг  «Кропля на шкле».

21.09

5 – 8

9 - 11

Спартыўная зала

Кабінет № 1

11.00

11.00

Плясун Э. Э.

класныя  кіраўнікі

Кулік Н. М.,

класныя кіраўнікі

41

Правядзенне І этапу алімпіяды па фінансавай граматнасці

30.09

10-11

Каб.№17

15.05

Кушнярова А.В.

Бачароў С.С.

42

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны  «ШАГ: Беларусь — краіна яркіх спартыўных перамог (вынікі ІІ Еўрапейскіх гульняў)»  

23.09 – 27.10

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інф. гадзін

Класныя кіраўнікі

43

Тэматычныя  класныя  гадзіны  «Беларусь учора, сягодня, заўтра»  

23.09 – 28.09

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

44

Дзень экалогіі і парадку.

Аперацыя «Наш утульны школьны двор»

28.10

1 - 11

Прышкольная тэрыторыя

11.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

45

Аперацыя  “Віншуем!” (наведв. і віншав. настаўнікаў-пенсіянераў)

03.10 -05.10

Актыў БРПА, БРСМ

Па  месцу жыхарства

На прац. дня

Бурлевіч  М.У.

46

Піянерскія акцыі:

«Дом без адзіноты»;

«Ветэран жыве побач»

28.09

1 – 11

аг. Пухавічы

На працягу дня

Бурлевіч М. У.,

класныя кіраўнікі

47

Інфармацыйныя гадзіны «Экалогія і мы: Чырвоная кніга Беларусі»

30.09 - 04.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. Гадзін

Класныя кіраўнікі

48

Правядзенне ІХ педагагічнага марафона спецыялістаў адукацыі

кастрычнік

Па спец.плану

КушняроваА.В.

49

Класныя гадзіны «Дзіцячыя і моладзевыя арганізацыі – шлях да поспеху»

30.09 – 05.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

50

Дзень творчасці і актыўнасці.

- Святочны канцэрт, прысвечаны Дню настаўніка;

- Выстава віншавальных плакатаў да Дня настаўніка «Віншуем Вас, настаўнікі!»

05.10

1-11

1 - 11

Актавая зала

Файе 1 паверха

11.00

на прац. дня

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

51

Удзел у дыстанцыйнай алімпіядзе па хіміі

кастрычнік

7-11

Кабінет №18

10.00-17.00

Кушнярова А.В.,

Давідовіч  А.Ю.

52

Рэйд «Школьная форма»

09.10

5-11

Класныя кабінет

На працягу дня

Радзюк А. М.,

53

Пасяджэнне метадычнага аб’яднання гуманітарнага накірунку «Рэалізацыя асобасна арыентаванага, кампетэнтнаснага, камунікацыйнага, кагніціўнага і соцыакультурнага падыходаў пры праектаванні вучэбных заняткаў»

Адкрыты ўрок па беларускай літаратуры на тэму «Казка «Разумная дачка»

02.10

5 А

Кабінет № 21

Кабінет № 20

15.00

9.00

Кушнярова А.В.,

Дзятлёнак С.І., кіраўнік МА настаўнікаў гуманітарнага цыкла

Цітова Н.А.

54

Інфармацыйныя гадзіны  «Формула здароўя: прафілактыка вірусных захворванняў»

07.10 — 11.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

55

Класныя гадзіны «Мама! Колькі ў гэтым слове»

07.10-12.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

56

Тыдзень  Маці

(па  спец.плану )

07.10-

12.10

1-11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

Радзюк А. М.,

Бурлевіч М.У.,

класныя кіраўнікі

57

Піянерская  акцыя «Наш мир прекрасен потому, что в нём есть мама!»

07.10-

12.10

Актыў БРПА

аг. Пухавічы

На працягу тыдня

Бурлевіч М. У.

58

Інфармацыйныя гадзіны «Падлетак і закон: вучым, ведаем, выконваем. Абавязкі навучэнцаў»

14.10 – 18.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

59

Дзень Маці:

- Святочная праграма з удзелам бацькоў;

   - Арганізацыя і правядзенне выставы творчых работ, створаных рукамі матулі;

   - Экспрэс-акперацыя «Даражэй за ўсіх на свеце – мама» (віншаванне жонак загінушых салдат, састарэлых і адзінокіх жанчын, шматдзетных маці)

12.10

1 – 4

5 – 8

9-11

Актавая зала

Файе 1 паверха

аг. Пухавічы

11.00

11.00

12.00

Бурлевіч М. У.,

Костачка Г. В.,

класныя кіраўнікі

Бурлевіч М. У.,

класныя кіраўнікі

Класныя кіраўнікі

60

Інфармацыйныя гадзіны «Як знайсці сэнс у жыцці» (прафілактыка суіцыдальных паводзін)

21.10 – 25.10

1 - 11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. Гадзін

Класныя кіраўнікі

61

Тэматычныя  класныя  гадзіны «Як не стаць ахвярай наркамані: карысныя парады»

21.10-

25.10

1-11

Класныя кабінеты

згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

62

Дзень здароўя і спорту:

Спартыўныя спаборніцтвы па міні-фуболу;

Шашачны турнір

20.10.18

1 - 4

5-11

Спартыўная пляцоўка

Кабінет № 1

11.00

11.00

Паскробка А. А.

Плясун Э.Э.

63

Тэматычныя  інфармацыйныя  гадзіны  «ШАГ: увага і клопат — аснова беларускай дзяржаўнай палітыкі»

28.10 – 31.10

1-11

Класныя  кабінеты

Згодна графіка інфарм. гадзін

Класныя кіраўнікі

64

Класныя гадзіны «Традыцыі маёй бацькаўшчыны»

28.10-

31.10

1-11

Класныя кабінеты

згодна графіка класных гадзін

Класныя кіраўнікі

65

Правядзенне  І этапу рэспубліканскай алімпіяды школьнікаў па  прадметах:

-руская мова і  руская літаратура

-беларуская мова і літаратура

-матэматыка

-інфарматыка

-біялогія

-гісторыя

-грамадазнаўства

-англійская мова

-нямецкая мова

-геаграфія

-фізіка

-хімія

-працоўнае навучанне

-астраномія

20.09

27.09

04.10

5-11

Вучэбныя кабінеты, па спец.плану

12.00

Кушнярова А.В., настаўнікі-прадметнікі

66

Кіналекторый на тэму супрацьпажарнай бяспекі.

Сустрэча с прадстаўнікамі пажарнай службы.

Кастрычнік

1 – 4

5 - 11

Кабінет № 22

11.00

12.00

Бурлевіч М. У., класныя кіраўнікі

67

Пасяджэнне Савета па прафілактыцы безнагляднасці і правапарушэнняў

Кастрычнік

1-11

Кабінет 

№ 16

15.00

Радзюк А. М.,

68

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па інфарматыцы «Інфамышка – 2019»

17.10

3-9

Кабінет № 22

11.30

Кушнярова А.В.,

Рудакоўская Т.С.

69

Удзел у інтэлектуальным конкурсе па геаграфіі  «Глабусёнак – 2019»

16.10

6-11

Кабінет №22

11.30

Кушнярова А.В.,

Бачароў С.С.

70

Удзел у раённай акцыі  «Памяць» (добраўпарадкаванне грамадзянскіх і брацкіх могілак)

кастрычнік

5 - 11

аг. Пухавічы

На працягу тыдня

Бурлевіч М. У.,

класныя кіраўнікі

71

Раённая акцыя  «Дзецям  з  неблаганадзейных  сямей – увага  і  клопат»  (сумесна  з  інсп. ІСН  і  са  старш. Пухавіцкага  с/Савета )

кастрычнік

6 – 18 гадоў

Па  месцу жыхарства

На прац. дня

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

спецыялісты СППС,

класныя кіраўнікі

72

Заняткі па вывучэнню мер  па  папярэджанню няшчасных выпадкаў і траўматызму, ахове  жыцця,  здароўя  і  бяспекі  вучняў  у  час  восеньскіх  канікулаў

26.10 -

27.10

1-11

Класныя  кабінеты

На прац. дня

Класныя  кіраўнікі

73

Агульнашкольны  Дзень  чысціні

26.10

1-11

Будынак школы, прышк. тэрыт.

На прац. дня

Класныя  кіраўнікі

74

Дзень  адчыненых  дзвярэй  для  бацькоў  і  грамадскасці. Класныя бацькоўскія  сходы

26.10

Бацькі 1-11кл.

Кабінет  № 1

10.00

Кіраўніцтва ўстановы адукацыі,

класныя  кіраўнікі

75

Пасяджэнне  бацькоўскага  ўніверсітэта. 

26.10

Бацькі 1-11кл.

Кабінет № 1

10.30

Боцман Т.М.

76

Свята восені з запрашэннем бацькоў «Багач»

26.10.18

1-11

Актавая  зала

11.00

Бурлевіч М.У., класныя  кіраўнікі

77

Удзел  у  пасяджэннях  КСН  Пухавіцкага  райвыканкама

Па меры неабходн.

Дашк.-

да 18 г.

Пухавіцкі райвыканкам

На прац. дня

Радзюк А. М.,

Бачарова С. Р.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.